Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20468 miejsce

Katowickie XX Targi Turystyczne GLOBalnie

Do historii przeszły XX Jubileuszowe Międzynarodowe Targi Turystyczne GLOBalnie w Katowicach przy ul. Bytkowskiej, które trwały w dniach 28 do 30 marca. Tradycyjnie organizatorem był Centrum Targowe FairExpo.

Pani Elżbieta Wąsowicz - Zaborek Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej i Pan Piotr Kubica Prezes Centrum Targowego FairExpo Sp. zoo. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Krajem partnerskim Pani Magdalena Salwiczek organizatorka Targów GLOBalnie, Kierownik Promocji Centrum Targowego FairExpo Sp. zoo. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków imprezy była Tunezja, a ze strony polskie Lubuskie, natomiast miastem Partnerem po raz drugi słynny Chorzów.

W imprezie było ponad 230 stoisk różnej wielkości z Polski i zagranicy.

Zagranicznych wystawców reprezentowały stoiska narodowe, a także mniejsze z: Albanii, Belgii, Czech, Francji, Grecji, Gruzji, Indonezji, Maroka, Słowacji, Serbii, Tunezji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch.

Tłumy na targach GLOBalnie. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO KrakówNa Targach Lalka Śląska. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków zaprezentowały się nie po raz pierwszy polskie uzdrowiska i sanatoria z:
Buska Zdroju, Krynicy Zdrój, Kołobrzegu, Świnoujścia, Rabki Zdroju, Nidy Zdroju, 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny z Buska Zdroju i inni.

Z nowości należy zaznaczyć, że coraz więcej wiele regionów i miast polskich wystawia się samodzielnie rezygnując z udziału w tzw. zbiorówce czyli stoiskach regionalnych. Przykładem jest Starostwo Sucha Beskidzka,Stoisko Suchej Beskidzkiej. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Starostwo Nowy Sącz.

Stoisko Tunezji. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO KrakówNa parkingu prezentowały się w śląskim słońcu autokary turystyczne takich marek jak: BOVA, DAWPOL i inne.

Najprzyjemniejsze nie tylko dla odwiedzających były koncerty Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny i inni soliści oraz zespoły.

Oczywiście jest niemożliwe aby na śląskiej imprezie nie zaprezentowano Śląskiego Szlaku Kulinarnego, który jest projektem Śląskiej Organizacji Turystycznej. Tradycyjne smakołyki regionu przygotowywał mistrz kucharstwa Remigiusz Rączka znany też z wielu pokazów i programów w telewizji.

Szkoda, że na tej imprezie zabrakło stoiska z Krakowa gdzie w tym roku z dziedziny turystyki i rekreacji będzie wiele nowinek programowych i imprez jak też oddane trzy duże inwestycje podnoszące atrakcje turystyczne, Brakowało stoiska Kopalni Soli Wieliczka i Uzdrowiska Kopalni Soli Wieliczka, które będzie otwierało nowe komory solne 135 m pod ziemią dla potrzeb rehabilitacji.

Na targach przez trzy dni przewijały się tłumy odwiedzających co kolejny raz potwierdza, że Targi GLOB spełniają swoje zadanie. Ze wstępnych szacunków wynika, że odwiedziło ponad 12 tysięcy osób z polski i zagranicy.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.