Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10816 miejsce

Katy Carr – od pilota samolotu do wokalistki!

Katy Carr to polsko-brytyjska wokalistka i wschodząca gwiazda muzyczna. Jej mama jest Polką, a ojciec Brytyjczykiem szkockiego pochodzenia. Na co dzień Katy występuje w zespole „Katy Carr and the Aviators”.

 / Fot. Katy CarrNa rynku brytyjskim ma już ugruntowaną pozycję znanej piosenkarki i autorki tekstów. Ceniona jest szczególnie przez krytyków muzycznych. Wydała do tej pory cztery płyty „Screwing Lies” (2001), „Passion Play” (2003), „Coquette” (2009) i „Paszport” (2012), wszystkie wspaniale odwzorowujące doświadczenia i historie opowiedziane m.in. przez Kazimierza Piechowskiego, któremu udało się uciec z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Krążki Katy spotykały się z wielkim uznaniem publiczności. Wokalistka była wielokrotnie nominowana do konkursów muzycznych, gdzie zdobyła wiele prestiżowych nagród. Jedną z ważniejszych dla Katy okazała się nominacja do London Music Award 2012, razem z takimi gwiazdami jak: Kate Bush, PJ Harvey, Arctic Monkeys, The Good, the Bad & the Queen, Metronomy, Ed Sheeran, Jim Jones Review, The Unthanks oraz Laura Marling.

Jej ostatni album „Paszport” zdobywa coraz większe uznanie, m.in. wśród polskich słuchaczy. Na krążku znajduje się 16 piosenek – kilka patriotycznych, jak również własne kompozycje Katy zainspirowane polskim folklorem. Utwory są częściowo śpiewane po polsku, a częściowo po angielsku. Liczni komentatorzy zgodnie przyznają, że wielu Polaków mogłoby się uczyć od niej patriotyzmu.

Warto dodać, ze Katy, mimo iż zawsze była uzdolniona muzycznie, w dzieciństwie nie chciała zostać muzykiem , gdyż była zafascynowana lotnictwem. Pragnęła więc zostać pilotem samolotu. Jako nastolatka uzyskała licencję „warrant oficer”. Później zrobiła licencję pilota w RAFie, a także licencję prywatnego pilota. Późniejsza miłość do muzyki okazała się jednak uczuciem silniejszym i, na szczęście dla jej fanów, postanowiła zostać piosenkarką. To był bardzo dobry wybór! Życzymy Katy wielu sukcesów i koncertów, zwłaszcza w Polsce!Katy Carr – „Paszport” – Tracklista
1. Katy Carr meets Kazik Piechowski – Katy Carr spotyka Kazimierza Piechowskiego
2. Kommander’s Car – Samochód Komendanta
3. Paszport
4. Wojtek
5. Weronika
6. Poland Panorama – Panorama Polski
7. Mała, Little Flower – Mała, mały kwiatuszku
8. Czarne włosy, zielone oczy – Black hair, green eyes
9. Red Red Rose – Czerwona, czerwona róża
10. Dziś do Ciebie przyjść nie mogę – The Partisan’s Lullaby
11. Alicja
12. Travelling to You – Podróżując do Ciebie
13. Motylek – Butterfly
14. Wejmutka – At the Weymouth Pine Tree House
15. O mój rozmarynie – Oh my Rosemary
16. Chodźmy, Partyzanci! – Let’s Go, Partisans!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.