Facebook Google+ Twitter

"Katyń w oczach Zachodu" Franza Kadella od 10 kwietnia w księgarniach

10 kwietnia w polskich księgarniach pojawi się książka "Katyń w oczach Zachodu" Franza Kadella. Publikacja niemieckiego pisarza ma przede wszystkim ukazać kulisy zbrodni z 1940 roku i towarzyszących im kłamstw. Sam autor przyznaje, że "historię można czytać jak powieść kryminalną", o czym będziemy mogli się niebawem przekonać.

Okładka książki "Katyń w oczach zachodu" Franza Kadella, która ukaże się 10 kwietnia. / Fot. Wydawnictwo Naukowe PWNFranz Kadell stworzył znakomitą, doskonale udokumentowaną opowieść z pogranicza dziennikarstwa i historii. "Katyń w oczach Zachodu" to dzieło nie tylko ukazujące kulisy straszliwej zbrodni, jakiej dopuściło się NKWD na polskich oficerach wziętych do niewoli. To także opowieść o manipulacjach i kłamstwach, które przez dziesiątki lat towarzyszyły zbrodni katyńskiej i, które stały się istotnym czynnikiem w polityce międzynarodowej nie tylko pomiędzy Polską i Rosją.

Autor przez kolejne strony pokaże czytelnikowi swoją wiedzę o zbrodni katyńskiej, która zaprezentowana zostaje na tle drugiej wojny światowej i kształtowania się nowego porządku w Europie. Wszystko to poparte relacjami świadków i rekonstrukcjami rozmów. W książce nie zabraknie także innego ważnego wydarzenia, do którego doszło 70 lat później. Jeden z rozdziałów Kadell poświęcił katastrofie polskiego samolotu prezydenckiego z 10 kwietnia 2010 roku.

Wydarzenia sprzed dwóch lat pokazane zostają w kontekście napięć na polskiej scenie politycznej, które wyraźnie uwidoczniły się po tragicznej śmierci Lecha Kaczyńskiego. Jak pisze autor "rana katyńska zamiast się zabliźniać, jątrzy się nadal", bo przecież znów, prawie w tym samym miejscu zginęła elita polskiego narodu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.