Facebook Google+ Twitter

„Katyń" Wajdy ma wreszcie dystrybutora w USA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-19 08:12

Dystrybutorem jest Koch Lorber Films z Nowego Jorku. Firma ta planuje pokazy „Katynia" głównie w małych kinach.

Film Andrzeja Wajdy będzie na razie wyświetlany w jednym kinie w USA - niezależnym Film Forum na Manhattanie. Projekcje będą odbywać się przez najbliższe 2 tygodnie - 4 razy dziennie. Później „Katyń" zostanie również pokazany w małych studyjnych kinach w Pistsbourgu w Pensylwanii, Columbus w Ohio, New Rocky w Wisconsin oraz Mountpelier w Vermont.

Dystrybutor chce również umieścić film Wajdy w repertuarze kin Chicago, Bostonu i innych dużych aglomeracji. Na razie to jednak tylko plany.

Przed wczorajszą premierą „Katynia" w Film Forum, znany amerykański krytyk Anthony Scott napisał w dzienniku New York Times, że film Wajdy z wytworną zwięzłością odtwarza wydarzenia prowadzące do masakry w Katyniu oraz jej następstwa. "Polska jest szczęśliwa, że ma Wajdę, niezmordowanego, przenikliwego kronikarza historii" - podkreśla Scott. Według amerykańskiego krytyka, Andrzej Wajda stworzył wysokiej jakości obraz, który pozbawiony jest zbędnego sentymentalizmu przez co wywołuje druzgocące wrażenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

pozbawiony jest zbędnego sentymentalizmu? mam wrażenie że krytyk ten nie obejrzał filmu "katyń". niestety patos i sentymentalizm wyłażą tam na pierwszy plan...

szkoda, że dystrybutora w USA doczekał się tak przeciętny polski film, a nie znalazło się miejsce dla np "sztuczek" czy "symetrii"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.