Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12227 miejsce

Kaucja za butelki wzrośnie o 100 proc. Masz szansę się wzbogacić!

Od 1 stycznia 2014 r. kaucja za butelki wzrośnie z 35 do ok. 70 groszy. Warto więc zainwestować w butelki zwrotne, które w nowym roku sprzedamy ze 100-procentowym zyskiem!

Kaucja za szklane butelki wzrośnie o 100 procent! / Fot. Serge Melki/CC BY-SA 2.01 stycznia 2014 roku w życie wejdzie nowa ustawa o opakowaniach, zgodnie z którą firmy wytwarzające produkty w szklanych butelkach, będą musiały utrzymać ich recykling na poziomie co najmniej 60-procentowym. Jak informuje wp.pl, w związku z tym kaucja wzrośnie o 100 proc., a klient będzie mógł oddać butelkę w dowolnym sklepie, bez okazywania paragonu. Niestety, wzrośnie również cena piwa.

Szklaną butelkę można wykorzystać nawet 20 razy, w Polsce średnia to 12-13. Recykling na wyższym poziomie pozwoli zaoszczędzić branży kilkadziesiąt milionów złotych, które wydaje się na produkcję nowych opakowań. Wzrost 35-groszowej kaucji jest związany z tym, że wytworzenie butelki kosztuje... prawie dwa razy więcej.

Wydaje się, że wzrost kaucji to szansa na łatwy zarobek. Teoretycznie, gromadząc 100 tys. butelek zwrotnych, po 1 stycznia zarobimy na nich... 35 tys. zł!

Jak nowe przepisy przyjęli internauci? Z jednej strony chwalą pomysł i zastanawiają się, dlaczego jego realizacja zajęła rządowi tyle lat. Z drugiej, część z nich narzeka, że nie można zwracać np. butelek po sokach lub o pojemności 330, 650 lub 750 ml.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Tak,będę bogaty,1000 zł renty plus 300 zł za butelki.Nie wiem co kupić,chyba persen bo nie otumania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To trudno wytłumaczalna wybiórczość. Czemu nie ma kaucji na butelki plastikowe, torby plastikowe, pojemniki plastikowe i inne opakowania szklane?. Czemu nie ma unifikacji tych opakowań?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzymam kciuki żeby ta zmiana się powiodła.
Niestety jak się głębiej przyjrzeć to jest sporo pytań i wątpliwości, a sama ustawa nie nakazuje przyjmowania butelek bez paragonu i po określonej cenie. O to niby mają dbać same browary, ale czy będą dbały? Pojawiły się już zapowiedzi, że na "automat w każdym markecie" (tak jak jest to m.in. w Czechach czy Niemczech) nie mamy co liczyć.
Pożyjemy zobaczymy, oby tylko nie było gorzej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozytywna zmiana. Takich "małych kroczków" jest w Polsce do zrobienia mnóstwo. Trzeba jednak przyśpieszyć ich realizację. To złe praktyki, że na unormowanie pewnych spraw czekamy latami. Naprawdę w wielu kwestiach potrzeba tylko odrobiny chęci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.