Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5422 miejsce

Kaufland: Znalazłeś przeterminowany produkt? Masz problem

Kaufland - z języka niemieckiego „kraina zakupów”. Brzmi pozytywnie, lecz nie zawsze jest tak ciekawie. Bo często realia odbiegają od standardów, a wtedy ochroniarze grożą, pracownicy kłamią, a towary na półkach leżą przeterminowane.

Przeterminowana żywność. / Fot. Archiwum prywatneRafał ma 18 lat, wraz z kilkoma kolegami postanowił odwiedzać hipermarkety w swojej okolicy w poszukiwaniu przeterminowanych produktów. – Odwiedziliśmy już kilkadziesiąt sklepów – mówi w rozmowie z nami Rafał. – Niestety, w większości z nich były jakieś problemy, ponieważ sklepy oferują pięć złotych za każdy przeterminowany produkt, lecz nie zawsze pieniądze są wypłacane.

Gwarancja świeżości


- Za każdy znaleziony przeterminowany produkt klient otrzymuje od nas pięć złotych – mówił podczas nieoficjalnej rozmowy, pracownik telefonicznej obsługi klienta Kaufland Polska. Niestety ta zasada, która – jak się dowiedzieliśmy – niedawno została wprowadzona do hipermarketów, nijak ma się do rzeczywistości. Wcześniej Kaufland płacił pięć złotych za wszystkie znalezione produkty, kwota nie była mnożona przez każdy przterminowany produkt.

Przede wszystkim, jak mówi Rafał, pracownicy Kaufland próbowali wmawiać im, że promocja obejmuje tylko grupę asortymentową – to znaczy, że jeśli znaleźli pięć przeterminowanych jogurtów, to nie dostaną za nie dwadzieścia pięć złotych, tylko pięć złotych. Oczywiście prawda jest taka, że każdy z tych pracowników doskonale zdaje sobie sprawę, że istnieją nowe zasady, lecz nikt się do tego nie chce przyznać.

Aby sprawdzić te zasady zadzwoniliśmy, jako klienci Kaufland do telefonicznej obsługi klienta. Mężczyzna, który z nami rozmawiał potwierdził, że obowiązują nowe zasady i dyrektorzy hipermarketów zostali poinformowani o tych rozporządzeniach.

Przy okazji dowiedliśmy, iż nie tylko pracownicy hipermarketów próbują wprowadzić klienta w błąd. Podczas rozmowy z biurem obsługi, konsultant próbował przekonać nas, że nie miał jeszcze żadnych sygnałów dotyczących nieprawidłowości związanych z gwarancją świeżości. Niestety, pech chciał, że dzień wcześniej dzwonił w tej sprawie jeden z kolegów Rafała, prosząc o reakcję i rozmawiał z tym samym konsultantem. Przedstawiciel nagle odzyskał pamięć, kiedy podczas rozmowy przypomniano mu o tym.

- W każdym sklepie znajdujemy od 70 do nawet 300 przeterminowanych produktów – mówi Rafał. – Rekordowy olej miał datę ważności do 2003 roku! – dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Nie wiem, nie widziałem :) Czytałem ostatnio tylko kilka artykułów o studentach, którzy się kłócą z Kauflandem. Ale to po publikacji mojego materiału i dzięki komentarzom czytelników ;) Nie bazowałem na żadnej innej gazecie, jeśli o to chodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

bo ten temat już się pojawił, jak mnie pamięć nie myli, gdzieś na Pomorzu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie, teraz nie pracuję w żadnej gazecie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cześć,a ja mam takie pytanie- czy ty piszesz w jakiejś gazecie?;) Bo widziałem niedawno artykuł chyba w dzienniku albo w rzepie o prawie identycznej treści a sensie tym samym;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus za dostrzeżenie tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

myślę, że ta cała akcja Kauflandu to wyłącznie chwyt marketingowy, który przez chyba zbytnią pewność siebie obrócił się przeciwko nim. Nie spodziewali się, że ktoś może zajmować się "zawodowo" wyłapywaniem przeterminowanych produktów. Brawo dla chłopaków za pomysłowość :) a dla autora plus za dostrzeżenie tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie będą handlować przeterminowanym badziewiem to nie będzie problemu;].

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytałam z zaciekawieniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

he he...ale jednak nieciekawie.
+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.