Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26105 miejsce

Kaukaz-2012. Rosjanie szykują się na konflikt w Zatoce Perskiej

Zdaniem dziennika "Niezawisimaja gazieta", Rosja planuje wielkie manewry we wrześniu bieżącego roku, na których przećwiczone zostaną wszelkie warianty możliwego konfliktu na linii USA - Iran.

T-90, podstawowy rosyjski czołg / Fot. Александр Юрьев, domena publiczna4 lata temu Kaukaz-2008, a w tym roku Kaukaz-2012. Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej planuje przeprowadzić ogromne manewry w rejonie granicy z Armenią, aby przećwiczyć gotowość bojową w razie inwazji amerykańskich wojsk na tereny Iranu. Oprócz działań przy Armenii, Rosjanie będą ćwiczyć w Abchazji, Osetii Południowej oraz południu Rosji.

Rosyjskie analizy wskazują, że Iran zostanie zaatakowany, ale możliwym scenariuszem są także konflikty w rejonie Morza Kaspijskiego i Kaukazu Południowego.

Ćwiczenia, w ramach Kaukaz-2012, będą miały raczej charakter strategiczny, a nie operacyjno-taktyczny. Oprócz wojska rosyjskiego w manewrach mają wziąć udział także organizacje MSW oraz FSB - ogółem wszyscy odpowiedzialni za bezpieczeństwo naszych wschodnich sąsiadów.

"Program Kaukaz-2012 rozpoczął się nieco wcześniej, ze względu na napięcie w Zatoce Perskiej" - powiedział "Niezawisimaja gazieta" szef Centrum Prognoz Wojennych, płk Anatolij Cyganok. Pułkownik dodał, że konflikt między Iranem, a koalicją z USA na czele, może przerodzić się na większą skalę i wciągnięte do niego będą państwa Kaukazu Południowego.

Wspomniany na początku projekt Kaukaz-2008 był preludium do wojny rosyjsko-gruzińskiej. Czy Kaukaz-2012 będzie przygotowaniem do wojny w Zatoce Perskiej?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

fujara
  • fujara
  • 17.01.2012 20:00

bedzie goraco....w razie czego czym sie bedziemy bronic....mialy byc rakiety patriot....

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
  • JW@
  • 17.01.2012 16:37

Rosjanie czyszczą wiatrówki i proce .Przygotowują groch jako amunicję... Będzie gorąco ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.