Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13500 miejsce

Kawa dla Kociarza

Powstaje pierwsza kocia kawiarnia na Śląsku. Miłośnicy kotów już w tym roku będą mogli przyjść do Kociego Zaułka i napić się Kawy towarzysząc mruczącym mieszkańcom tej kawiarni, jednak żeby do tego doszło potrzeba pieniędzy.

 / Fot. Google MapsPomysłodawczynią Kociej Kawiarni w Katowicach jest Małgorzata Majka, właścicielka dwóch kotów, która po zwiedzeniu Maroko, Budapesztu, oraz Londynu, gdzie już powstały miejsca dla miłośników kotów postanowiła, że Śląsk również zasłużył na takie miejsce. Pomimo, że w Polsce istnieje parę Kocich Kawiarni to na Śląsku byłby to pierwszy taki lokal.

Kawiarnia Koci Zaułek powstaje przy ulicy Damrota 6 w Katowicach i będzie podzielona na dwie części. Pierwsza z nich będzie miejscem, gdzie zamieszkają koty. Będzie tam sala zabaw gdzie kociarze będą mogli się bawić z mruczkami. Osobna sala dla higieny kotów i opieki nad nimi. Powstanie też azyl, do którego klienci nie będą mieli dostępu, żeby zmęczone zabawą koty mogły odpocząć. Kotami będą opiekowali się pracownicy oraz weterynarze.

Druga część będzie dla klientów, w której będzie można się posilić po zabawie z kotami. Ze względu na przepisy sanitarne będzie oddzielona i koty nie będą miały tam dostępu. W Kocim Zaułku będą serwowane napoje, ciasta, kanapki i dania obiadowe.

Koci Zaułek, poza kawiarnią chce również prowadzić spotkania z weterynarzami, behawiorystami, pracownikami schronisk oraz artystami, którzy będą opowiadali, jak dbać o naszych futrzanych przyjaciół. Poza tym właścicielka chce prowadzić Akcje charytatywne i adopcyjne dla futrzaków. Wszystko dla dobra naszych najmniejszych przyjaciół!

Wspieram.to!

Żeby Kocia Kawiarnia została otwarta potrzeba niezbędnych funduszy, dlatego na Wspieram.to powstała zbiórka pieniędzy na Koci zaułek. W zamian za finansową pomoc dostaniemy imienne podziękowanie oraz (tutaj w zależności od tego, ile zapłacimy) darmową kawę, ciastko, zakładkę do książki, torbę czy koszulkę w koty!
Celem akcji jest 50 tysięcy złotych, za które Koci Zaułek będzie mógł kupić meble, karmy do zwierząt, żwirek, kuwety, wyposażenie gastronomiczne czy dokończyć remont. Wszystko dla dostosowania Kociego Zaułka do potrzeb kotów i praw sanitarnych.
Akcja trwa do 3 maja!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Żeby Kocia Kawiarnia została otwarta potrzeba niezbędnych funduszy, dlatego na Wspieram.to powstała zbiórka pieniędzy na Koci zaułek.
-----------------

Po przetłumaczeniu: nie mam pieniędzy, ale mam pomysł. Zyskami się nie dzielę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cierpliwości troszeczkę. Proces odmóżdżeniowy ostatnio wydaje się przyspieszać, więc lada moment i takie lokale dotrą do Wrocka... Jak autorka pisze - potrzeba pieniędzy, więc trzeba trochę pokombinować. Może coś by tam uszczknąć ze społecznej kasy? Albo od mateczki Unii? Trzeba tylko dobrze uzasadnić...

Komentarz został ukrytyrozwiń

szkoda, że we Wrocławiu nie ma takiego lokalu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.