Facebook Google+ Twitter

Kawa na przystanku? Czemu nie!

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2009-12-16 10:50

Idą mrozy. Czekanie na przystanku autobusowym w takich warunkach do przyjemności nie należy. Marzyłby się wtedy chociaż łyk gorącej kawy. Okazuje się, że nie jest to wcale marzenie ściętej głowy - przynajmniej w Bydgoszczy.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Andrzej Grygiel /PAPWłaśnie zainstalowano tu, na jednym z przystanków, pierwszy w Polsce automat do ciepłych napojów.

Automat "Street Cafe" stanął na przystanku tramwajowym na rondzie Toruńskim. Wkrótce pojawi się kolejnych dziewięć w innych miejscach Bydgoszczy. Będą ustawione przy Rondzie Jagiellonów, przy Focus Parku i na pętli autobusowej na Błoniu.

Automaty stawia bydgoska firma Vendigo. Bydgoszcz jest pierwszym miastem w Polsce, gdzie na przystanku w taki sposób można kupić ciepłe napoje. Na razie jest to eksperyment, który pokaże, czy Polacy są na tyle dojrzali, by korzystać z tych urządzeń, a przede wszystkim, czy nie będą tam nikomu przeszkadzały. Jeżeli pomysł "wypali", firma planuje rozszerzenie działalności na inne miasta w kraju.

Czekający na tramwaje lub autobusy mogą w automatach kupić herbatę za złotówkę, zwykłą kawę za 1,2 zł, a cappuccino za 1,3 zł.

---
Autor: Stanisław Gazda
http://bydgoszcz.naszemiasto.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobry pomysł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.