Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13251 miejsce

Kawa to eliksir zdrowia? Pomaga na raka i zespół suchego oka

Są tacy, którzy na co dzień nie rozstają się z małą czarną. Wypijają jej kilka szklanek dziennie i cieszą się ponoć dobrym zdrowiem. Ponoć, bo jestem jej zdeklarowanym przeciwnikiem.

 / Fot. Jan Jerszyński/CC 2.5 uznanie autorstwaGdy przez kilka dni żar lał się nam z nieba i trudno było wytrzymać zarówno w dzień jak i w nocy - eksperci radzili, aby zawsze w upalne dni pić dużo wody - najlepiej mineralnej niegazowanej i unikać jak ognia, alkoholu. Od wtorku, 10 lipca, koniec upałów przynajmniej na tydzień, więc można wrócić do wcześniejszych przyzwyczajeń - rano kawusia, potem w pracy znowu kawka, a wieczorem - ci najbardziej wierni kawosze piją trzecią filiżankę małej czarnej.

Kawa ma wprost niezmierzone i nieodkryte pokłady ładunków i walorów zdrowotnych. Z najnowszych odkryć wiadomo, że bardzo dobrze wpływa na łagodzenie skutków zespołu suchego oka - bardzo uciążliwej i groźnej choroby, którą musi znosić coraz więcej cierpiących osób. Ale - jak pisze "Dziennik" - najnowsze badania potwierdzają, że cierpiącym może przynieść ulgę regularne picie kawy.

Zespół suchego oko dokucza coraz większej liczbie osób, co ciekawe - zwłaszcza młodych. To nie tylko dyskomfort w samopoczuciu, czy przykrych dolegliwościach wzroku podczas pracy, drapaniu, swędzeniu, uczuciu piasku pod powiekami i bólu, to również możliwość różnych następstw chorobowych: tarczycy, nowotworów, cukrzycy, groźnych infekcji a w skrajnych przypadkach, gdy nieleczony - utraty wzroku.

Leczenie zespołu suchego oka nie jest proste, ani łatwe, ale trzeba leczyć. Zdaniem lekarza medycyny, Anny Klemarczyk - leczenie w znacznej mierze opiera się na "dostarczeniu oczom brakujących łez". W tym celu stosuje się specjalne preparaty sztucznych łez. Problem w tym, że muszą być przyjmowane na ogół do końca życia. Ich częstość stosowania uzależniona jest od stopnia zaawansowania choroby" - czytamy w serwisie resmedica.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.