Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3761 miejsce

Kawa ze szkłem

Firma Nestle Polska wycofuje z rynku kawę rozpuszczalną w słoikach 100 g.

Nescafe Espresso / Fot. P.GłowackiFirma Nestle Polska poinformowała na swojej stronie internetowej konsumentów o wycofaniu z rynku kaw rozpuszczalnych Alta Rica, Cap Colombie oraz Espresso, które należą do specjalistycznego segmentu marki Nescafé w słoikach 100-gramowych. Kawy te pakowane są w charakterystyczne słoiki 100g z plastikową owijką. Okazało się, iż niektóre ze słoików mogą być podatne na pęknięcia i stłuczenia podczas transportu do klientów i w konsekwencji zawierać we wnętrzu niewielkie fragmenty szkła.

Firma Nestle Polska informuje w swoim komunikacje na swojej stronie: "Jakość i bezpieczeństwo naszych produktów są w naszej firmie niekwestionowanym priorytetem. Dlatego też zdecydowaliśmy się w ramach środków zapobiegawczych, całkowicie wycofać ze sprzedaży ten konkretny asortyment kaw. Podkreślamy, że wyłącznie produkty z tego formatu (charakterystyczne słoiki z plastikową owijką) są potencjalnie zagrożone. Zanim wprowadzimy asortyment tych kaw ponownie do obrotu, zmienimy format ich opakowania na bezpieczniejszy".

O akcji wycofywania ww. produktów z rynku został poinformowany Główny Inspektorat Sanitarny w Polsce. Akcja koordynowana jest bezpośrednio przez Dział Sprzedaży Nestlé Polska.Wszystkich konsumentów jak również klientów, do, których nie docierają nasi Przedstawiciele Handlowi prosimy o kontakt z działem Serwisu Konsumenta Nestlé Polska, pod bezpłatnym numerem infolinii 0 800 174 902 i adresem mailowym: cs@pl.nestle.com

Źródło: Nestle Polska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.