Facebook Google+ Twitter

Kawał dobrego rocka - Bob Geldof wystąpi w Warszawie

1 września o godz. 19 na warszawskim Placu Teatralnym odbędzie się jedno z największych tegorocznych wydarzeń muzycznych - koncert Boba Geldofa! Tytułem, a zarazem hasłem przewodnim tego wydarzenia jest "Music For Peace". Oprócz Boba Geldofa wystąpi Lech Janerka.

Bob Geldof / Fot. Ken GoffKawał dobrego rocka, z zaangażowanymi tekstami, i wpadającą w ucho melodią – to znak rozpoznawczy Boba Geldofa od początku jego działalności na scenie muzycznej.

Już z pierwszym zespołem stworzył jeden z największych hitów muzyki lat 80-tych – „I don’t like Mondays”. Praktycznie każda jego kolejna płyta z The Boomtown Rats, jak i z okresu kariery solowej przynosiły kolejne przeboje.

Mimo, że na scenie jest już blisko 30 lat, jego utwory ciągle zdobywają nowych fanów lubiących jego muzykę i popierających jego działalność społeczną. Koncert będzie więc niesamowitą okazją zobaczenia i wysłuchania jednego z największych artystów, którego muzyka i poglądy łączą pokolenia.

Bob Geldof to nie tylko muzyk, aktor, artysta, to przede wszystkim człowiek instytucja. Międzynarodową sławę zdobył organizując cykl koncertów charytatywnych Live Aid. Warto wspomnieć, że za działalność charytatywną muzyk otrzymał nominację do Pokojowej Nagrody Nobla, a brytyjska królowa nadała mu szlachecki tytuł Sir.

Zaproszenie właśnie tego artysty i wybór terminu koncertu nie jest przypadkowy. Wrzesień to miesiąc symboliczny nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie, a od 2001 roku także w Ameryce i całym świecie, któremu bliska jest idea pokoju i przyjaźni.

- Pamięć tragicznych wydarzeń sprzed ponad 60 lat i tych całkiem niedawnych powinna być stale obecna w świadomości mieszkańców naszego globu. Chcielibyśmy, aby koncert był symbolicznym wyrazem tej pamięci – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady. - Jest to kolejne zdarzenie muzyczne inicjowane przez Stołeczna Estradę z przesłaniem pokoju.

Podobne koncerty Stołeczna Estrada organizowała już wcześniej, m.in. Tangerine Dream na Moście Świętokrzyskim (2001), Al di Meola i Janusz Olejniczak w Łazienkach Królewskich (2004), Andreas Vollenweider i Tomasz Stańko w Królikarnii (2005) czy koncerty Warszawa przeciw Terroryzmowi na dziedzińcu Ratusza (2002-2003).

Więcej informacji na: www.estrada.com.pl/geldof oraz www.bobgeldof.info

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

To znaczy, że nie wyrażał się o niej zbyt pochlebnie ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.08.2007 23:14

Idea jak najbardziej pozytywna. Ale mam żal do Boba Geldorfa, bo po tym jak zagrał w filmie The Wall , strasznie ten film i swoją w nim rolę zdisował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście że rock to muzyka ,ale Bob Geldof nie uprawia rocka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie - dlaczego nie rocka? przecież rock to muzyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kawał dobrego rocka ,to raczej niefortunne określenie. Kawał dobrej muzyki - jak najbardziej tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.