Facebook Google+ Twitter

Kawęcki: medal dedykuję górnikom

Radosław Kawęcki zdobył na mistrzostwach świata w Kazaniu srebrny medal. W finałowym wyścigu na 200 m stylem grzbietowym uległ tylko Australijczykowi Mitchellowi Larkinowi. Trzeci był Rosjanin Jewgienij Ryłow.

Radosław Kawęcki / Fot. Maciej Zaczek"Do końca wierzyłem zwycięstwo" - powiedział Kawęcki pod odebraniu medalu. - "Kilka niuansów zadecydowało, że jest drugie, a nie pierwsze miejsce. Ale jestem bardzo szczęśliwy. Ten medal chciałbym zadedykować wszystkim górnikom, a w szczególności tym z okręgu miedziowego." Radosław Kawęcki pochodzi z górniczej rodziny. W kopalni pracowali jego pradziadkowie, dziadkowie, a obecnie pod ziemią pracują ojciec, brat, wujek i kuzyn.

Po stu metrach wyścigu finałowego Kawęcki płynął na ósmej pozycji. Doskonały finisz, a w szczególności walka na ostatnich pięćdziesięciu metrach dały "Kawie" wicemistrzostwo świata.

"Mógłbym żałować, że za wolno popłynąłem pierwszą setkę" - dodaje popularny "Kawa". - "Ale już jest po wszystkim i nie ma co rozpamiętywać tego startu. Teraz musimy sie skupić z trenerem na analizie wyścigu i wyeliminowaniu pewnych błędów. Staram się wyciągać wioski z każdego występu."

Za rok igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Srebrny medal w Kazaniu potwierdza szanse Kawęckiego na medal w Rio.

"Nie zastanawiam się nad tym, co będzie w Rio. Wiem jedno: przede mną rok ciężkiej pracy. Na tym się skupię a nie na dywagacjach co do moich szans na olimpijskie złoto". - pozwiedzał Kawęcki i dodał: "Teraz trzeba się cieszyć ze srebra. Dziękuję moim rodzicom, przyjaciołom, bratu, trenerowi, firmom KGHM i Arena, które od lat mnie wspierają. Jestem szczęśliwy, że moja przygoda z pływaniem trwa, że zdobywam medale dla Polski i obym mógł się tym cieszyć jak najdłużej."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.