Facebook Google+ Twitter

Kawiarenki na emigracji

Biografia wybitnej polskiej piosenkarki. Biografia prawdziwa i jedyna w swoim rodzaju. Jest to opis i analiza emigranckiej drogi, stworzona przez innego emigranta.

 / Fot. Wydawnictwo PsychoskokDecyzja, w wyniku której ktoś postanawia opuścić rodzimy kraj, jest niezwykle trudna. Przyczyny emigracji mogą być różne – polityczne, gospodarcze, a nawet religijne i naukowe. Życie lubi zaskakiwać i stawiać nas przed trudnymi wyborami, taki jego urok.

Doświadczyła tego Olga Oleniec, autorka książki ,,Motylem byłaś…””, w której opisuje ona emigracyjne losy jednej z najbardziej znanych i utalentowanych wokalistek minionego wieku. Opierając się na swoim doświadczeniu i licznych spostrzeżeniach, przedstawiła w swojej książce wiele wątków dotyczących życia piosenkarki od momentu jej emigracji do Stanów Zjednoczonych w 1990 roku. Tajemnicza Gwiazda postanowiła opuścić Polskę wraz z córką, by przeprowadzić się aż za ocean i dołączyć do swojego męża.

,,Motylem byłaś...” to połączenie wywiadów i wspomnień dotyczących wokalistki z osobistymi refleksjami autorki, Olgi Oleniec. Jej cenne spostrzeżenia sprawiają, że książka ta nie jest jedynie przytoczeniem suchych faktów z życia piosenkarki, ale także próbą zrozumienia procesów psychologicznych wspólnych zarówno dla Olgi jak i bohaterki.

Jest to książka, która pozwala przenieść się ćwierć wieku wstecz i odkryć (w niektórych przypadkach w dużej mierze przypomnieć), co tak naprawdę działo się od momentu, kiedy wokalistka zdecydowała się na emigrację. Jak uporała się z wieloma problemami i dylematami, które temu towarzyszyły? Jak dalej potoczyła się jej kariera?

,,Motylem byłaś...” to pozycja obowiązkowa na półce dla wszystkich fanów niezwykłego talentu tej piosenkarki, a także dla tych, którzy są ciekawi jak wygląda życie artysty na emigracji. Myślę, że wszyscy domyślają się już o kim jest ta książka.

Imię i nazwisko pomijane jest celowo, to test dla koneserów dobrej muzyki XX wieku, test miłości dla Gwiazdy tego FORMATU. Myślę, że rozszyfrowanie zagadki będzie jednak przysłowiową „bułką z masłem” lub łyczkiem kawy w jednej z kawiarenek!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.