Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14430 miejsce

Kawiarnia Franciszkańska w Radziejowie

Obok niewątpliwych walorów typowo kawiarnianych jest to miejsce gdzie od dłuższego już czasu odbywają się bardzo różnorodne spotkania poetyckie jak i muzyczne.

Widok klasztoru w Radziejowie od ulicy Brzeskiej Fot.Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiKawiarnia Franciszkańska przy Klasztorze Ojców Franciszkanów w Radziejowie. Niewątpliwą atrakcją kawiarnianego wystroju jest ogromne akwarium. W klasztornej kawiarni można wypić kawę, herbatę przygotowaną na wiele sposobów i zjeść ciasto domowego wypieku, oraz skosztować desery lodowe - tak jak na prawdziwą kawiarnię przystało. Kawiarniana atmosfera jest wolna od dymu tytoniowego i oparów innych używek, a wpatrując się w akwarium świetnie można się zrelaksować.

Ta koncepcja utworzenia kawiarni artystycznej w podziemiach zespołu budynków klasztornych jest niezwykle udanym posunięciem. Wyraźnie widać po ilości osób uczestniczących w tych spotkaniach słowno - muzycznych wielki „głód” literatury oraz to jak wielkie istnieje zapotrzebowanie na właśnie takie wieczory przy poezji. Kawiarnia „Franciszkańska” nadaje się do tego idealnie, co zresztą można zobaczyć, uczestnicząc w licznych spotkaniach. Zapowiadane są kolejne spotkania nie tylko w formie wieczorów poetyckich, lecz poświęcone coraz to innym poetom .Są to spotkania z ludźmi wrażliwymi, w tym jakże niezwykłym klimacie kawiarenki "Franciszkańskiej”.

Widok kawiarenki Fot.Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiDziś to warto zasygnalizować. I śledzić a także tam pójść gdy konkretne spotkanie się odbędzie. Niemal pewne jest także, że zapraszani będą tu twórcy związani z literaturą, muzyką, czy sztukami plastycznym.

Zresztą Klasztor Ojców Franciszkanów w Radziejowie jest miejscem spotkań poetyckich i muzycznych nie tylko w swojej kawiarence. W jednej z niedziel w przyklasztornym kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Radziejowie odbyła się premiera musicalu „Śladami Franciszka” wyreżyserowana przez Sławomira Tomalaka wg. scenariusza o. Andrzeja Sąsiadka z Niepokalanowa z oprawą muzyczną przygotowaną przez Agnieszkę Brzozowską i Dariusza Jaskrowskiego.

Spektakl ten został przygotowany przez młodzież franciszkańską działającą w teatrze św. Franciszka przy tutejszym klasztorze i w głównej mierze wywodzącej się z Centrum Kształcenia Ustawicznego ZSR z Przemystki. Ostatnie przedstawienie było niewątpliwą ucztą duchową i dużym wydarzeniem kulturalnym dla tych wszystkich ,którzy licznie wypełnili radziejowski kościół. Obsadę niedzielnego widowiska tworzyli: Andżelika Wasielewska, Kamil Malec, Martyna Oksiak, Mateusz Adamski, Karol Palak, Krzysztof Woźniak, Karol Wujka, Władysław Gralewski, Justyna Krzyczkowska, Magdalena Czaplewska, Natalia Kłosińska, Artur Paliwoda, Marianna Becińska, Arkadiusz Szydłowski, Krzysztof Jentczak, Martyna Oksiak, Kamil Kozłowski, o. Krzysztof Tarnowski, oraz Chór Largo pod dyrekcją Aliny Czaplewskiej. Opiekę artystyczną sprawował o. Mariusz Kapczyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.