Facebook Google+ Twitter

Kawiarnia mostem między Chinami a Tybetem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-14 11:37

W Dharamsali w Indiach w jednej z klubo-kawiarni spotykają się Tybetańczycy przebywający na wychodźstwie w Indiach i chińscy buddyści odwiedzający wygnańczą siedzibę Dalajlamy. Jego właściciel- Chińczyk z Tajwanu z amerykańskim paszportem - mówi, że to miejsce ma być mostem, na którym spotykają się Tybetańczycy i Chińczycy.

Kawiarnia Common Ground wpisuje się w serię akcji mających zbliżać Tybetańczyków i Chińczyków. Pokojowa walka Tybetańczyków o sprawiedliwość w Tybecie nie oznacza bowiem antychińskiej postawy narodu tybetańskiego. Bardzo wyraźnie i bardzo mocno podkreśla to w swoim nauczaniu XIV Dalajlama, duchowy przywódca Tybetańczyków.

Dalajlama jest także dla wielu chińskich buddystów przywódcą religijnym, a dla coraz większej liczby intelektualistów chińskich autorytetem moralnym. Do jego wygnańczej siedziby często przybywają Chińczycy, by wysłuchać nauczania Dalajlamy, a także spotkać się z tybetańskimi uchodźcami i poznać warunki ich życia oraz spojrzenie na kwestię Tybetu.

Twórcy kawiarni Common Ground w Dharamsali wierzą, że przy chińskiej zielonej herbacie lub przy tybetańskiej słonej herbacie z masłem reprezentanci obu społeczności będą znajdowali ścieżki wiodące do porozumienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.