Facebook Google+ Twitter

Kawiarnia Starbucks zawitała do Poznania

Minął niespełna rok od otwarcia pierwszego w Polsce lokalu znanej amerykańskiej sieci Starbucks. Dziś kolejnym miastem, w którym możemy się udać na kawę podaną w papierowym kubku z zielonym logiem, jest Poznań.

 / Fot. Oficjalne logo StarbucksStarbucks znany jest dziś na całym świecie, a ilość lokali z jego logiem szacuje się na ok. 16 tys. Historia tej marki rozpoczęła się w 1971 roku. Zajmowała się wówczas paleniem oraz sprzedażą ziarnistej i mielonej kawy a także herbaty i przypraw. Mała kawiarenka w Seattle na Pike Place Market była wtedy jedyną, jaką firma posiadała.

Do naszego kraju Starbucks trafił stosunkowo późno. Pierwszym lokalem jaki powstał na terenie Polski jest kawiarnia przy ulicy Nowy Świat 62 w Warszawie. Otwarcie odbyło się 7 kwietnia 2009 roku. Od tej pory amerykańska sieć kawiarni miała już zaplanowane starty kolejnych placówek. Niespełna dwa tygodnie później kawę Starbucksa można było także kupić we Wrocławiu.

 / Fot. Starbucks, Stary BrowarDziś kolejnym miastem, w którym zagościła kawiarnia oznaczona zielonym logiem jest stolica wielkopolski. Lokal mieści się w jednym z najbardziej ruchliwych miejsc w mieście, centrum handlowym Stary Browar, w części Atrium, na poziomie 0. Jego wystrój utrzymany jest w ciepłych, przyjaznych kolorach nawiązuje do historii Starbucks oraz do globalnego programu Starbucks Shared Planet™ Lokal ma ok. 50 m kw powierzchni. Został wyposażony w 30 miejsc siedzących, z których część znajduje się wewnątrz kawiarni, a część na zewnątrz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.