Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8156 miejsce

Kawiarnia w Puszczy Białowieskiej? Wywiad z Barbarą Strojny i Sławomirem Golonko

W Białowieży jest wiele miejsc, gdzie można zjeść regionalne potrawy, kupić dobry miód, spróbować prawdziwego chleba, napić się chłodnego kwasu chlebowego, no i warto odwiedzić Galerię-Cafe Sarenka.

W Białowieży remontują ulice, a domy toną w kwiatach. Fot. Alicja Pionkowska / Fot. Fot. Alicja PionkowskaPuszcza Białowieska - to niezwykłe miejsce, jedyne takie w Europie. W 1979 roku UNESCO nadało Białowieskiemu Parkowi Narodowemu status Światowego Rezerwatu Biosfery - Puszcza Białowieska została wpisana na Światową Listę Dziedzictwa Ludzkości. Stała się więc oficjalnie dla całego świata miejscem bezcennym, jedynym w Europie, które przetrwało w stanie pierwotnym. Puszcza Białowieska pokazuje ludziom, co jest prawdziwą wartością naszej planety - najcenniejsza jest przyroda, którą musimy chronić, bo tylko dzięki niej istniejemy.

Przyjeżdżają tu ludzie z całej Europy i ze świata, są zafascynowani naszą Puszczą. Często wracają, by na nowo odkrywać jej niezwykłą urodę, tajemniczość, monumentalne piękno, słuchać ciszy, oddychać dobrym powietrzem, podziwiać wspaniałe żubry. Dla prawdziwego turysty to nieomal obowiązkowa wyprawa. Jeśli ktoś nie ma jeszcze pomysłu na wrześniowy urlop albo weekend to puszcza zaprasza. Wróciłam stamtąd kilkanaście dni temu, byłam po raz kolejny i jak zawsze jestem zachwycona tym niezwykłym miejscem.

Białowieża - wieś, gmina - rozwija się, przybywa gospodarstw, które stawiają na turystykę,Białowieża. Takie miłe widoki można często spotkać. Fot. Alicja Pionkowska / Fot. Fot. Alicja Pionkowska jest już wiele dobrych miejsc gdzie można znakomicie odpocząć, w dobrych warunkach i robić wypady piesze, rowerowe (są wypożyczalnie) do puszczy. Jest także sporo miejsc, gdzie można zjeść smakowite, regionalne potrawy, kupić dobry miód, spróbować prawdziwego chleba, napić się pysznego, chłodnego kwasu chlebowego. Białowieża inwestuje - buduje drogi, modernizuje je, miejscowość jest coraz bardziej zadbana. To sympatyczne miejsce, gdzie można poznać interesujących ludzi.

Właśnie tu, w Białowieży postanowili zadomowić się Państwo Barbara Strojny i Sławomir Golonko. Oboje to artystyczne dusze, kochają sztukę, piękne przedmioty, lubią dzielić się z innymi swoją pasją. Tu w Białowieży stworzyli pełną uroku Galerię-Cafe Sarenka. Wstąpiłam tu zaciekawiona, bo to nowe miejsce, no i na oglądaniu, świetnej kawie i ciastku nie skończyło się - poprosiłam o rozmowę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niezwykle utalentowany artysta....cudowny człowiek i przystojny mężczyzna. Galeria ma w sobie niezwykłą moc i urok...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.09.2010 13:32

Widzę Alicjo, że przebywałaś w moich stronach :) Niemniej przyznam się, że nie miałem okazji gościć osobiście w opisywanym przez Ciebie miejscu. Najzwyczajniej w świecie przybywam i wybywam, gdyż dla mnie to chleb powszedni i muszę przyznać rację powiedzeniu : "cudze chwalicie a swego nie znacie"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.