Facebook Google+ Twitter

Kayah i Bregović razem na scenie! Wystąpią na Life Festival Oświęcim

Polska wokalista Kayah i kompozytor z Sarajewa Goran Bregović szesnaście lat po pamiętnym koncercie na warszawskim Służewcu spotkają się ponownie na scenie 20 czerwca, aby wystąpić na Life Festival Oświęcim 2015.

 / Fot. Andrzej Banaś / Archiwum PolskapresseWydany szesnaście lat temu album "Kayah i Bregović" znalazł w Polsce ponad 700 tys. nabywców, szybko zdobywając status diamentowej płyty. Utwory takie jak "Prawy do lewego", "Śpij kochanie, śpij", czy "To nie ptak" nadal cieszą się dużą popularnością.

Dla fanów duetu przygotowano prawdziwą niespodziankę. Kayah i Bregović 20 czerwca spotkają się na scenie stadionu MOSiR w Oświęcimiu, by zagrać pierwszy od wielu lat wspólny koncert.

To nie będzie jednak jedyna rola kompozytora z Sarajewa na Life Festival Oświęcim. Bregović będzie także gospodarzem imprezy.

Zobacz także: Dog Eat Dog zagra trzy koncerty w Polsce. Fani zespołu usłyszą wszystkie utwory z płyty All Boro Kings

Istotnym elementem Life Festival Oświęcim jest jego pokojowe przesłanie, odróżniające go od innych muzycznych festiwali na świecie. Budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem – takie cele przyświecają organizatorom LFO.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Life Festival Oświęcim jest Darek Maciborek.

Bilety w sprzedaży od 2 lutego.

Źródło: lifefestival.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.