Facebook Google+ Twitter

"Każda melodia niesie ze sobą jakąś opowieść" - wywiad z Karoliną Duszkiewicz z CF98

Po koncercie zespołu CF98 na Muszla Fest w Bydgoszczy porozmawiałem chwilę z wokalistką Karoliną Duszkiewicz o ich muzyce, o tym jak tworzą swoje utwory, o minionym lecie, planach na jesień i o samym festiwalu.

Zdjęcie z koncertu na Muszla Fest 2013 w Bydgoszczy. / Fot. Fot. Marek WiśniewskiZespół CF98 przyjechał do Bydgoszczy z okazji Muszla Fest 2013, który był zorganizowany w tym roku w Myślęcinku. Na festiwalu występują zespoły związane z niezależną sceną i dlatego Muszla Fest od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Po koncercie udało się chwilę porozmawiać z Karoliną Duszkiewicz, wokalistką zespołu CF98.

Marek Wiśniewski: Opowiedz coś może o zespole, kim jesteście i jaką muzyke gracie.
Karolina Duszkiewicz: Jesteśmy CF98 i dokładnie na początku przyszłego roku minie 10 lat odkąd razem tworzymy muzykę i kawałek swojej historii. Ciężko w paru zdaniach streścić te 10 lat z życia. Spotkaliśmy się dawno temu, zagraliśmy masę koncertów, nagraliśmy kilka płyt i nic z tego by się nie udało gdybyśmy nie byli oprócz tego przyjaciółmi . Były słabsze i lepsze momenty ale każde z nas przez te lata czuje, że jest w dobrym miejscu i w dobrym czasie, znamy się na wylot. To co gramy, nasze słowa, są z kolei wspólnym mianownikiem tego co każdy z nas słucha, ceni i z czym utożsamia się najbardziej. Niektórzy z nas wychowali się na HCP, niektórzy wolą lżejsze klimaty, poppunkowo, metalowo, akustycznie, rockowo... to wszystko gdzieś w jednym momencie zbiega się razem i powstaje CF98.

Jak dokładnie takie kawałki powstają? Tworzycie je razem, czy ktoś po prostu ma jakiś pomysł?
Przez lata powstają tak, że nasz gitarzysta (Alek) przynosi na próbę pomysł na kawałek lub jakąś zagrywkę i razem kleimy z tego numer. Ostatnio zaczął udzielać się w tym również nasz basista, więc zobaczymy co z tego wyniknie. Potem w mojej głowie pojawia sie pomysł na tekst, zazwyczaj muzyka podpowiada mi o czym chcę zaśpiewać w tym numerze. Każda melodia, klimat utworu niesie ze sobą jakąś opowieść, ja przynajmniej tak to odczuwam. Nie mam gotowych tekstów w szufladzie, które czekają na dopasowanie do dowolnej muzyki. Na płycie "Nic do stracenia" teksty były bardziej pozytywne, może bardziej bezkompromisowe, naładowane optymizmem, siłą i wiarą w siebie i drugiego człowieka. Z kolei na "13" teksty są, podobnie jak muzyka, bardziej przemyślane, miejscami może zbyt smutne, podsumowujące pewien etap w życiu. Niektóre z nich ciężko mi śpiewać na scenie, bo są naładowane zbyt wieloma ciężkimi emocjami. A ja na scenie lubię jak jest dobra energia.

Jak minęło lato i jakie macie plany na jesień?
Zagraliśmy na festiwalu w Jarocinie, koncerty z Anti Flagiem, dzisiaj Muszla Fest oraz masę prób, na których zaczęliśmy tworzyć nowe numery. Oprócz tego każde z nas pracuje więc jak tylko pojawiła się wolna chwila odpoczywaliśmy, każdy na swój sposób. Zdarzyły się też wspólne wyprawy rowerowe.

Jakie wrażenia po występie w Bydgoszczy na Muszla Fest? Dobrze Wam się grało w lesie w Myślęcinku?

Już parę lat tu nie graliśmy, miło było wrócić. Nie spodziewałam się mimo wszystko tak pozytywnego przyjęcia. Jesteśmy wdzięczni ludziom, którzy wciąż o nas tu pamiętają, śpiewali dzisiaj z nami numery lub chociaż z oddali tupali nóżką. Stay positive.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.