Facebook Google+ Twitter

Każda polska rodzina pożyczy 2 tys. zł na ratowanie bankrutujących państw UE

Narodowy Bank Polski na polecenie ministra pożyczy Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu 26 mld złotych na ratowanie bankrutujących państw ze strefy euro.

Decyzja w sprawie pożyczki zapadła 16 stycznia; to wtedy minister finansów wystąpił do NBP z wnioskiem o udzielenie kredytu. Nie wiadomo, czy takie działanie jest zgodne z polską konstytucją, która wyraźnie mówi, że rezerwy NBP nie mogą być wykorzystywane do wspierania rządu.

Według ministra finansów, ta sytuacja nie powinna martwić Polaków, ponieważ MFW ma status wierzyciela uprzywilejowanego i jego pożyczki są spłacane w pierwszej kolejności. W razie dramatycznie pogarszającej się sytuacji finansowej naszego kraju, rząd może wystąpić o zwrócenie naszych pieniędzy.

Aby lepiej zobrazować wymiar tego wydarzenia, "Gazeta Polska" użyła barwnego porównania: "To tak, jakby każda polska rodzina pożyczyła po 2 tys. zł bogaczom z Zachodu" - czytamy na niezależnej.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

a
  • a
  • 06.02.2012 17:49

Jestem dumny ,że nasz kraj pożycza pieniądze [ na wysoki %] innym krajom ,że nas na to stać. Pamiętam jak cały świat pomagał Polsce po KOMUNIE - jak był tylko ocet i......gołe haki. Ta pożyczka to po prostu rewanż i solidarność międzynarodowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek Kramarz
  • Mirek Kramarz
  • 06.02.2012 11:27

Tusk ma gest - drożyzna ,nędzne emeryturki i renty ,niedofinansowanie wielu programów ,które Tusk obiecał w ekxpose ,ale kasa na pomoc wypasionym Włochom ,Grekom, Portugalczykom musi się znależć!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.