Facebook Google+ Twitter

"Każdy festiwal jest dla mnie ogromnym wyzwaniem"

Z komendantką tegorocznego festiwalu OPAL Martą Krzysztofik rozmawia Paweł Dudek.

Marta Krzysztofik, komendantka tegorocznego OPAL-u / Fot. Archiwum Komendy Hufca ZHP RadomskoOPAL 2010 za nami. Długo spałaś w niedzielę po festiwalu?
OPAL zakończył się w sobotę późnych godzinach wieczornych, bowiem po zakończeniu koncertu finałowego trwały prace porządkowe na sali sportowej gdzie odbywał się cały festiwal. Niestety nie mogłam pospać długo w niedzielę, ponieważ z delegacją z Hufca ZHP Radomsko z samego rana udaliśmy się do Łodzi, gdzie odbył się VI Zjazd Chorągwi Łódzkiej ZHP.

Na którym zostałaś wybrana na zastępcę komendanta Chorągwi Łódzkiej. Gratuluję!
Dziękuję bardzo.

Czy jesteś zadowolona z tegorocznego OPAL-u?
Oczywiście! Jestem pełna satysfakcji i podziwu dla ludzi, którzy go tworzyli. Naprawdę OPAL jest festiwalem na bardzo wysokim poziomie, śmiem powiedzieć jednym z najlepszych w Polsce. Jak zwykle publiczność nie zawiodła. Hala była wypełniona, a wszyscy świetnie się bawili. Wszystkie zaplanowane przedsięwzięcia się udały.

A czy jest coś co Twoim zdaniem mogłoby wyjść lepiej?
Nie zabrakło oczywiście drobnych problemów, ale spokojnie sobie z nimi poradziliśmy. Zawsze może być lepiej, a my jako organizatorzy co rok podnosimy sobie poprzeczkę.

Pracujesz przy OPAL-u już kilka lat. Nie nudzi Cię to?
Nie! Każdy festiwal jest dla mnie ogromnym wyzwaniem, podchodzę do jego organizacji z zapałem. Wokół festiwalu jest zawsze ogrom ludzi, którzy zarażają siebie nawzajem licznymi pomysłami. Dlatego każdy festiwal jest inny i niepowtarzalny.

Krótko podsumujmy. Ile osób wzięło udział w festiwalu?
W konkursie piosenki wzięło udział 48 zespołów, w konkursie recytatorskim 20 osób, w konkursie plastycznym 78 osób, w konkursie fotograficznym 35 osób a w literackim 14 osób. Szacujemy, że na hali pojawiło się ponad 1000 osób. To ogromny sukces.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.