Facebook Google+ Twitter

Każdy inny – wszyscy równi

“Każdy inny – wszyscy równi” to ogólnoeuropejska kampania prowadzona przez Radę Europy. Jej celem jest przezwyciężanie dyskryminacji, promowanie tolerancji i dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego. Aktywnym uczestnikiem kampanii, trwającej od czerwca 2006 roku, są również polskie organizacje pozarządowe, efektem ich działania jest “Globalna wioska – święto różnorodności”.

Namiot Globalnej Wioski. Fot. PAP Lambda Warszawa, Miód Materia i Pryzmat to główni organizatorzy “Globalnej Wioski – święta różnorodności”, polskiej części ogólnoeuropejskiej kampanii Rady Europy – “Każdy inny - wszyscy równi”.

W ramach akcji na warszawskim Placu Konstytucji postawiono namiot “Globalnej Wioski”. Odwiedzający go mogli odwiedzić stoiska prezentujących się tam organizacji pozarządowych (oprócz Lambdy Warszawa, Miodu Materii i Pryzmatu obecne były m.in. Amnesty International, Stowarzyszenie “Nigdy Więcej”, Porozumienie Lesbijek) i porozmawiać z ich przedstawicielami.

Chętni mogli wziąć udział warsztatach i dyskusjach dotykających problematyki dyskryminacji i mniejszości narodowych oraz seksualnych, obejrzeć specjalnie przygotowane na tę okazję filmy czy wreszcie zobaczyć wystawę fotografii “Tishert dla Wolności”. Na fotografiach znane postaci polskiego życia publicznego – Kazimiera Szczuka, Max Cegielski, Kuba Wojewódzki, Kazimierz Kutz, Anna Mucha ubrani są w koszulki z prowokującymi napisami - “Mam okres”, “Byłem w więzieniu”, “Mam dwie mamusie”, “Nie płakałem po papieżu”.

Szczególnie interesującym elementem całego wydarzenia był projekt “Żywa Biblioteka”. W tej jedynej w swoim rodzaju bibliotece książkami są ludzie – eksperci stykający się z konkretną problematyką. W każdej chwili możemy ich “przeczytać” - porozmawiać z nimi, poznać ich zdanie, nauczyć się od nich czegoś, a także przekazać swoją wiedzę.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbały Lena Ledoff Trio, Orkiestra Bębniarska Morelova, Swoją Drogą Trio.

Niespodzianki

Podczas imprezy doszło do wydarzeń, które zaskoczyły samych organizatorów. Po przeciwnej stronie Placu Konstytucji małe stanowisko rozstawili aktywiści Młodzieży Wszechpolskiej. Młodzi narodowcy nawoływali do zaprzestania nachalnej promocji homoseksualizmu.

Zobacz więcej! Zobacz jak było podczas “Globalnej Wioski – święta różnorodności”. Przenieś się tam razem z Wiadomościami24.pl!
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Czyli to, że Parada Równości nie jest imprezę dla 11latków ma świadczyć o tym, że geje są fe..?

Słyszałeś o logice?

Proszę: http://kpaprzycka.swps.edu.pl/xSamouczek/xSamouczek.html

Poczytaj, dowiesz się czym jest wnioskowanie logiczne =]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z jednej strony mamy łysych, którzy wpychają sie do szkół z pogadankami na temat Ojczyzny w swoim stylu. Z drugiej strony mamy Biedroniów, którzy rozdają w szkołach ulotki, jak uprawiać seks analny. Jedno i drugie chore.

Jeśli chcesz przekonać świat, że nie ma obecnie czegoś takiego jak moda na postawy homoseksualne to sorry, ale chyba się nie uda. Biedroń i spółka tworzą taką modę, wedle której jeśli chcesz być "trendy", odwiedzaj gejowskie kluby.

Jeśli Love Parade to impreza dla 11-latków, to posyłaj swoje dzieci w przyszłości na takie imprezy. Powodzenia.

Wcale mnie nie zmartwiłeś, bo nie jestem homofobem. I bynajmniej nie podniecał mnie widok dwóch facetów w "Pulp Fiction". Natomiast dokonale rozumiałem późniejsze implikacje tej sceny, o ile pamiętasz. No ale Ty z pewnością wolisz "Brokeback Mountains", pretensjonalnego gniota z dobrą muzyczką i fajnymi górami w tle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Równie dobrze można mówić o propagandzie czarnych, ekologów, albo propagandzie Solidarności...

Ale nie będę się z tobą kłócił, jakoś nie czuje potrzeby oświecania społeczeństwa - jak chcesz możesz wierzyć nawet w krasnoludki, Twoja sprawa. Po prostu zawsze jakoś bawiły mnie uprzedzenia.

PS nie chciał bym Cię martwić, ale są badania sugerujące, że homofobia wśród mężczyzn koreluje z reagowaniem podnieceniem seksualnym na erotyczne materiały homoseksualne...

Cytacja badania i oryginał:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=PubM d&list_uids=8772014
http://www.oogachaga.com/downloads/homophobia_and_homosexual_arousal.pdf

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ależ jestem szczery i mówię: nie lubie homoseksualizmu (nie: homoseksualistów), ale na przykład, lubię Szymona Niemca za to, jakim jest człowiekiem i w tym chcę przejawiać swoją tolerancję. Natomiast propagandy homoseksualnej, tak samo jak wszechpolskiej, nie będę tolerował, bo się tym brzydzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ossad - a teraz zamiast powtarzać puste hasła zastanów się jeszcze raz co piszesz: "homoseksualizm nabyty atrybutem mody" - to orientację seksualną można zmieniać jak skarpetki? Czyli Twoim zdaniem można ją zmieniać wedle woli - dziś postanawiam byś homoseksualny, jutro może heteroseksualny...tak? Bo jeśli nie, to o czym właściwie piszesz? Homoseksualizm to orientacja seksualna, nie zmienia się jej, z nią się człowiek rodzi tak samo jak z heteroseksualizmem.

Poza tym warto jeszcze wyszczególnić zachowania homoseksualne, a homoseksualizm - ktoś może raz "zaeksperymentować" i przespać się z osobą tej samej płci mimo, że jest heteroseksualny. Rozumiem, że to piętnujesz? Czemu? Bo mi się wydaje, że niezależnie od orientacji seksualnej ludzie powinni mieć prawo sypiać z kimkolwiek zechcą (oczywiście za zgodą drugiej strony ; ] ). Już nie wspominając o tym, że zachowania homoseksualne są dość rozpowszechnione i to nie tylko u ludzi np: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_animals_practicing_homosexual_behavior
r
Co jednak nie zmienia faktu, że nawet jakby nie były, to nie widzę powodu, żeby ktoś nie mógł tego robić, skoro mu się tak podoba...

A może homoseksualiści nie rodzą dzieci i przez to wymrze nam społeczeństwo? A heteroseksualiści używający prezerwatyw, uprawiający seks analny, oralny itd. po tych stosunkach rodzą dzieci? Już nie mówiąc o tym, że mamy XXI wiek i istnieje zapłodnienie in vitro...

Więc z łaski swojej nie wchodź ludziom do łóżka... : >


A Love Parade to nie homoseksualizm, tylko impreza, więc nie widzę żadnego powodu, żeby łączyć te dwie rzeczy.

Co do ostatniego zdania o manifestowaniu swoich poglądów - rozśmieszasz mnie... Gdybyśmy żyli w czasach Ameryki podzielonej na białą i czarną i czarni mieli by dostęp do internetu i pisali o sobie teksty, to pewnie też byś powiedział, że przecież mamy wolność słowa i dowodem są w24... To takie proste... Ach ci źli geje, czego oni jeszcze chcą? Byłbyś przynajmniej szczery przed samym sobą i powiedział "nie lubię homoseksualistów", zamiast tworzyć nielogiczne wywody z recyclingu homofobicznej papki...

"Jestem tolerancyjny ale..." to też uprzedzenie, tylko, że wyrażone w bardziej poprawny politycznie sposób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jednak są :-) Przykładem jest wczorajszy tekst Mariusza ( nazwiska nie pamiętam, chodzi o wierszyk o nabojach i Kaczyńskim), który zniknął sobie po prostu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hasło "Chroń dzieci przed homofobią"... Ja bym raczej chronił przed pedofilią. I przed homoseksualizmem, że tak powiem, nabytym, jakimś atrybutem mody - patrzcie, zdecydowałem, że będę homo, czy les, kaczki są be, jestem metroseksualny: ależ jestem na topie! Chroniłbym też dzieci przed udziałem w Love Parade, w tym roku na jednej z platform mają być podobno nawet 11-latkowie. Tylko nie mówcie mi, że to ich wybór.
Zawsze, kiedy słyszę w Polsce zdania: "żeby w końcu ci albo tamci mieli prawo do manifestacji swoich poglądów", to zastanawiam się, czy są w Polsce poglądy, których nie można manifestować. Już sobie odpwowiadam: nie ma. Dowodem na to W24:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.