Facebook Google+ Twitter

"Każdy jest w środku buntownikiem" – wywiad z Dawidem Ogrodnikiem

Duże uznanie zyskał rolą Rahima w "Jesteś Bogiem", wkrótce zobaczymy go w filmie "Chce się żyć". Gra też w Teatrze Rozmaitości. Szczery, autentyczny i niezwykle skromny. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Dawid Ogrodnik.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Dawid Ogrodnik / Fot. Monika FiedorczukObecnie przez wielu uznawany jest za jednego z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia, jednak początki jego przygody z aktorstwem nie należały do najłatwiejszych. Po maturze zdecydował się zdawać do szkoły teatralnej, jednak dwukrotnie nie udało mu się do niej dostać. "Sprzedałem wszystko, co miałem, przeprowadziłem się do Krakowa i rozpocząłem naukę w Lart Studio, jednocześnie pracując" - wspomina Dawid Ogrodnik. Po roku spędzonym w Larcie udało mu się zdać egzaminy wstępne i zaczął studia w krakowskiej PWST.

Mimo że szkołę teatralną skończył zaledwie niecałe dwa lata temu, na brak propozycji nie może narzekać. "Strasznie się bałem, że po szkole nie będę miał pracy" - wspomina Dawid Ogrodnik. Jego obawy okazały się na szczęście bezpodstawne, bo obecnie często można oglądać go zarówno na deskach teatralnych, jak i na dużym ekranie.

Aktor Dawid Ogrodnik gościł w redakcji W24 / Fot. Monika FiedorczukDuże uznanie zyskał rolą Rahima w filmie "Jesteś Bogiem", za którą otrzymał nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także nominację do Orła. Jednak mimo tego, że wiedział o castingach do tej produkcji, wydawało mu się, że nie będzie się do tego nadawał. Dopiero gdy reżyser Leszek Dawid zaproponował mu udział w filmie, zdecydował się spróbować swoich sił. Jak się później okazało, była to bardzo dobra decyzja.

Już wkrótce będzie można go znowu podziwiać na dużym ekranie, gdyż zagra Mateusza cierpiącego na porażenie mózgowe w filmie "Chce się żyć". Aktor podkreśla, że udział w tej produkcji była największym wyzwaniem, z jakim przyszło mu się do tej pory mierzyć. Dawid Ogrodnik zaznacza też, że oprócz tego, że do roli zmienił się fizycznie, gdyż sporo schudł, to kreowanie takiej postaci wywołuje też zmiany w psychice na całe życie. Osobę cierpiącą na porażenie mózgowe młody aktor gra również w spektaklu "Nietoperz" wystawianym na deskach Teatru Rozmaitości. Jednak zaznacza, że bardzo zależało mu na tym, by obie postaci mimo pozornego podobieństwa, były od siebie inne, gdyż są to dwie różne historie.

Obejrzyj cały wywiad z Dawidem Ogrodnikiem:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dziwny zawód... odchudził się by wykonać pracę; czy to zdrowe?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.