Facebook Google+ Twitter

Każdy może dzwonić za darmo

W dobie kryzysu, kiedy każdy grosz się liczy i szukamy oszczędności, zastanawiamy się czy możliwe jest dzwonienie bez opłat, oczywiście zgodne z prawem.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mikrofon_komputerowy.JPGW internecie można znaleźć coraz więcej serwisów oferujących darmowe dzwonienie na telefony stacjonarne i komórkowe. Pierwszym z nich jest serwis Otineo gdzie użytkownik za oglądanie reklam otrzymuje tzw. otinki, czyli punkty. Za obejrzenie jednej reklamy otrzymujemy 1 lub 2 otinki. I od razu możemy dzwonić przez internet na telefony stacjonarne i komórkowe. Jeśli uzbieramy odpowiednią liczbę otinek możemy wymienić punkty na kartę doładowującą telefon komórkowy, jednak żeby otrzymać kod za 5 zł musimy uzbierać 100 otinek.

Drugi serwis to Reklamofon, w którym nie zbieramy żadnych punktów, ale od razu możemy dzwonić za darmo. Wszelkie koszty połączeń pokrywane są przez reklamy video, które są wyświetlane na ekranie monitora w trakcie trwania rozmowy. Serwis nie wymaga płacenia abonamentu, kupowania dodatkowego sprzętu czy pobierania jakiegokolwiek oprogramowania. Tak jak w przypadku Otineo, dzięki Reklamofonowi można dzwonić na telefony stacjonarne w Polsce oraz za granicę. Nie ma jednak możliwości dzwonienia na telefony komórkowe.

By dzwonić za darmo trzeba oglądać reklamy. W trakcie rozmowy na ekranie komputera osoby dzwoniącej wyświetlane są reklamy video. Co jakiś czas na monitorze pojawia się komunikat w formie zegara odliczającego czas od 10 sekund. Jeżeli w czasie tych 10 sekund dzwoniący nie kliknie w zegar to połączenie zostaje zakończone - jest to zabezpieczenie, które ma gwarantować reklamodawcom, że ich reklamy są oglądane przez dzwoniących.

Największą zaletą tej usługi jest brak konieczności rejestracji i brak reklam głosowych, które przerywałyby nam połączenie. Reklamy widzimy tylko my na ekranie monitora, a osoba, do której dzwonimy nawet nie wie, że dzwonimy w ten sposób. Warto zatem pomyśleć nad zmianą taryfy na najniższą. Pozwoli to zaoszczędzić sporo pieniędzy, zwłaszcza ludziom, którzy długo rozmawiają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

karolinadziennik
  • karolinadziennik
  • 14.02.2011 19:25

skozystam z tej peopozycj

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert Gatz
  • Robert Gatz
  • 29.01.2011 22:27

Sa jesze inne serwisy np. Darmodzwon lub Zajfon. Ten ostatni wydaje sie najciekawszy

Komentarz został ukrytyrozwiń
tia
  • tia
  • 11.09.2010 15:59

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napisałem tylko możliwości dzwonienia za darmo, nie opisywałem już dokładnie co i jak działa.
Osobiście wole dzwonić z Reklamofonu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.08.2009 00:57

W przypadku reklamofonu zdecydowanie warto dokonać rejestracji. Bez niej rozmowa może trwać jedynie kilka minut. Po rejestracji nie wymagającej podawania praktycznie żadnych danych (oprócz preferencji dot. reklam) można rozmawiać 30min bez przerwy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.