Facebook Google+ Twitter

Każdy może mieć własny serwis The Pirate Bay. Nowy sposób piratów na przetrwanie?

Każdy może założyć własne The Pirate Bay. Twórcy projektu Open Bay oferują niezbędne oprogramowanie, które pozwoli sklonować serwis w niezliczonej liczbie kopii.

https://flic.kr/p/66GAT5 / Fot. Jeff Geerling/CC BY 2.0W ramach projektu Open Bay każdy może zostać właścicielem własnej wersji serwisu The Pirate Bay. Na stronie dostępne jest potrzebne oprogramowanie i instrukcja stworzenia kopii znanej witryny.

Serwis The Pirate Bay zniknął z sieci 9 grudnia po tym, jak szwedzka policja dokonała konfiskaty serwerów w ramach operacji związanej z ochroną własności intelektualnej. Pod koniec grudnia na stronie piratebay.se umieszczono piracką flagę, która liczyła czas od moment zamknięcia witryny. Adres IP prowadził do stolicy Mołdawii.

Czytaj także: Rok 2015 będzie o sekundę dłuższy niż ubiegły. Wszystko za sprawą sekundy skokowej


The Pirate Bay powstał w 2004 r. Jego pomysłodawcy wysuwali postulat zmian w prawie autorskim. W 2006 r. policja zajęła serwery serwisu. Był on niedostępny w sieci przez 4 dni. Działania organów ścigania doprowadziły wówczas do protestów w Sztokholmie i Göteborgu. Kilka lat później w 2009 r. twórcy The Pirate Bay usłyszeli wyrok roku pozbawienia wolności i kary grzywny za współudział w udostępnianiu prawnie chronionej własności intelektualnej. Kolejne sprawy przeciwko serwisowi toczyły się również w Niemczech

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z piratami nigdy nie zwyciężą !!!!!
DOWÓD http://thepiratebay.cr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.