Facebook Google+ Twitter

Każdy może napisać do prezydenta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-04 07:20

Prezydenci niemal wszystkich państw na świecie dają internautom możliwość zadawania pytań drogą mailową.

Skorzystali z niej dziennikarze "Rzeczpospolitej", którzy napisali listy między innymi do przywódców Stanów Zjednoczonych, Iranu, Rosji czy Bułgarii. Ci przywódcy nie odpowiedzieli na e-maile, ale wielu innych - owszem.

Zazwyczaj odpisują pracownicy prezydenckich kancelarii. Już w ciągu tygodnia napłynęła do redaktorów gazety odpowiedź od prezydenta Turcji. Anonimowy urzędnik jego biura napisał, że przywódca jego kraju otrzymuje dziennie około 200 listów. Ludzie piszą między innymi w sprawie pomocy finansowej, stypendiów, pomocy w uzyskaniu pożyczek bankowych.

Do "Rzeczpospolitej" odezwali się również prezydenci wszystkich państw bałtyckich i Finlandii, a także premier Hiszpanii. Dyrektor jego biura informuje, że do końca listopada zeszłego roku na adres e-mailowy szefa rządu wpłynęło ponad 230 tysięcy listów. Prezydent Finlandii dostała w tym czasie 7 tysięcy e-maili, Litwy - 10 tysięcy a Polski - ponad 40 tys.

Bywa, że na pytania odpowiadają nie tylko pracownicy kancelarii, a także sami przywódcy. Podobno prezydent Czech Vaclav Klaus osobiście czyta wszystkie zapytania, a prezydent Finlandii odpisuje na listy dzieci.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.