Facebook Google+ Twitter

Każdy może walczyć z głodem na świecie... przed komputerem

Czy można walczyć z głodem siedząc przy komputerze? Okazuje się, że można. "Food Force" to gra, a właściwie projekt Komisji Europejskiej i ONZ, która uczy, na czym polega problem głodu na świecie.

Screenshot gry Food Force Game / Fot. www.food-force.comWyspie Sheylan na Oceanie Indyjskim grozi bardzo poważny kryzys. Tym kryzysem jest głód. Od ciebie zależy, czy niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia milionów ludzi zostanie zażegnane. To projekt, którego celem jest pomoc w zrozumieniu wielkiego problemu od lat toczącego ludzkość, problemu głodu.

Komisja Europejska oraz Światowy Program Żywnościowy (WFP) działający przy ONZ wprowadziły do Polski grę, która uczy i pomaga zrozumieć z czym niejednokrotnie spotykają się pracownicy organizacji niosących pomoc potrzebującym. Składa się ona z sześciu misji, które obrazują, co się dzieje podczas misji ratowania ludzkości przed klęską głodu w kraju dotkniętym przez klęski żywiołowe i konflikty zbrojne.

Polską wersję językową gry oraz stronę internetową nadzoruje Departament Pomocy Humanitarnej Komisji Europejskiej (ECHO), którego misją jest niesienie natychmiastowej pomocy ofiarom klęsk żywiołowych oraz konfliktów zbrojnych poza granicami Unii Europejskiej. ECHO stawia sobie również za cel szerzenie świadomości humanitarnej wśród mieszkańców Europy, a szczególnie w nowych Krajach Członkowskich.

Screenshot gry Food Force Game / Fot. www.food-force.comJohn Powell, Zastępca Dyrektora Wykonawczego Światowego Programu Żywnościowego podczas wprowadzania produktu do naszego kraju, podziękował Komisji Europejskiej za sfinansowanie polskiej wersji gry i jej promocję wśród młodzieży: „Polacy rozumieją wartość solidarności z innymi ludźmi w potrzebie, chyba jeszcze bardziej niż inne kraje. Jestem pewien, że gra Food Force Game w polskiej wersji językowej spodoba się zarówno uczniom jak i ich nauczycielom. Mam nadzieję, że dzięki atrakcyjnej formie przekazu młodzież zrozumie, że dzięki wspólnym działaniom można uratować wiele istnień ludzkich i skutecznie walczyć z problemem głodu na świecie.” (źródło: www.food-force.com).

Screenshot gry Food Force Game / Fot. www.food-force.comGra przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 8 do 15 lat. Jednak niejeden dorosły grając w nią mógłby się wiele nauczyć. Ściągnąć ją można ze strony internetowej Food Force Game za darmo. Można ją także kopiować i powielać bez żadnych sankcji karnych na przykład po to aby dać ją koledze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Słuszna sprawa :) Plus za wyszperanie tej informacji :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus za poruszenie ważnego problemu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marcinie czy chodzi Ci o państwa którym grozi zalanie? Tzw. przez ONZ "ofiary globalnego ocieplenia"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie lubię grać w żadne gry, ale dla takiej sprawy...czemu nie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa forma humanitaryzmu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)
A a propos wysp. Mam dla Ciebie ciekawą propozycję tematu. Może o wyspiarskich państwach, które znikną za kilkadziesiat lat. Tonga, Malediwy itd...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.