Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2192 miejsce

Każdy z nas ma zdolności telepatyczne!

Telepatia do dziś intryguje badaczy zjawisk parapsychicznych. Przeprowadza się najróżniejsze eksperymenty, które mają dowieść prawdziwości tego fenomenu.

Każdy z nas mógłby przytoczyć ze swojego życia choćby jedną sytuację, gdzie otrzymał przekaz telepatyczny lub go nadał, a druga osoba go odebrała. Jednak bardzo często zdarza się, iż boimy się rozmawiać na ten temat ze względu na kompromitację lub wyśmianie przez otoczenie. Całe szczęście coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego zjawiska!

Niedawno sama przeżyłam coś podobnego: pomyślałam o koleżance, której nie widziałam pół roku i z którą nie miałam kontaktu. Zaczęłam szukać jej na komunikatorze GG, ale nie mogłam znaleźć. Na drugi dzień nagle otrzymałam wiadomość, właśnie na GG, : "hej, tu Irlandia". To była ona. Przypadek, zbieg okoliczności - niektórzy tak powiedzą. Sądzę, że nie. Zbyt dużo miałam takich zdarzeń, by mówić o "przypadku".

Czym więc jest telepatia?

Ogólnie można napisać, iż telepatia to przekazywanie myśli, uczuć, przeżyć, przeczuć, a także i nastrojów na odległość między osobami powiązanymi pokrewieństwem, uczuciem lub wspólnym zainteresowaniem. Telepatia może wystąpić między dwiema osobami, a także między pojedynczą osobą a grupą. 

Nie istnieje żadna przeszkoda materialna, która uniemożliwiłaby przekaz informacji tą drogą. Także odległość nie stanowi problemu.

Fakt istnienia pozazmysłowych form komunikacji był już znany w XIX w. i stanowił obiekt rzetelnych badań naukowych. Najbardziej rozpowszechnionym eksperymentem jest doświadczenie z kartami Zenera. Pierwsze tego typu eksperymenty prowadził w latach 30. XIX w. dr Jospeh Banks Rhine w Laboratorium Parapsychologii na Uniwersytecie Duke w stanie Północna Karolina. Udowodnił, iż niektóre osoby osiągają ponadprzeciętne wyniki w testach postrzegania pozazmysłowego.
Jego eksperymenty otworzyły drogę innym badaczom tego zjawiska, m.in. dr. Montaque Ulmanowi i Stanley'owi Krippnerowi z nowojorskiego Ośrodka Medycznego im. Majmonidesa, którzy skupili się na przekazywaniu informacji drogą telepatyczną podczas snu.

Także psycholog dr William Erwin z Ośrodka Majmonidesa ma na swoim koncie eksperyment zakończony dość dużym sukcesem. Polegał on  na tym, iż w momencie gdy wchodził w fazę REM podczas snu będąc w innej części budynku, osoba, tzw. „nadająca” przekazywała telepatycznie przypadkowy obraz. Budzono go pod koniec każdej fazy i pytano o wrażenia. Trwało to osiem nocy. Spisano raporty i przekazano do niezależnych ekspertów. Wyniki były oszałamiające. Erwin odgadł prawidłowy obraz aż w sześciu przypadkach. Jest to bardzo dobry wynik wskazujący na 75 proc. skuteczności.

Profesor Robert Morris ze swoim zespołem z wydziału parapsychologii na Uniwersytecie Edynburskim przez 10 lat starał się poprowadzić tak swoje eksperymenty, by wyeliminować jakiekolwiek sfałszowane dane. W kwietniu 1997 roku opublikowane zostały wstępne wyniki, które potwierdzają ten fenomen. W swoich eksperymentach z udziałem ponad 120 osób uzyskał prawie 50 proc. trafień, co potwierdza, iż nie ma w tym przypadku.

Inny badacz, Rupert Sheldrake przeprowadził badania nad tzw. "telefoniczną telepatią". Polega ona na tym, iż zanim zadzwoni telefon, my już wiemy, kto do nas zadzwoni. Po eksperymentach stwierdził, iż to nie jest zwykły zbieg okoliczności. Potwierdził teorię, zgodnie z którą percepcja pozasensoryczna najlepiej sprawdza się w relacjach osób związanych ze sobą emocjonalnie. Swoje badania chce rozszerzyć także na telefony komórkowe i sms.

Według naukowców każdy człowiek w mniejszym lub większym stopniu ma zdolności telepatyczne, należy tylko je w sobie "rozbudzić" lub "poszerzać". Niezbędny jest do tego długotrwały i systematyczny trening.

Ćwiczmy więc nasze zdolności parapsychiczne! Jak? Nie ignorujmy naszych przeczuć, intuicji czy snów! To podstawa :)


Przy pisaniu tekstu korzystałam ze źródeł: http://cidernet.pl/~piotr/index.php?zmienna=strony/srodek.php, onet.pl, wikipedia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

piotrek
  • piotrek
  • 27.07.2011 13:08

ja miałem tak z niedoszłą dziewczyną,raz przed snem o godzinie 1 w nocy leżałem w łóżku i słuchałem muzyki,myślałem na okrągło o niej i mówiłem w myślach sam do siebie "ale by było pięknie i fajnie gdyby do mnie napisała" nagle po jakiś 2 minutach przyszła od niej wiadomość,co wzbudziło we mnie zdumienie i niedowierzanie w to co sie stało.. Jeżeli mógłby ktoś napisać czy było to pewnego rodzaju przekazem telepatycznym dla tej dziewczyny,to byłbym bardzo wdzięczny?? Ale uczucie które mi wówczas towarzyszyło było nie do opisania..Aha dodam że miała wtedy chłopaka,był rok szkolny a pisaliśmy prawie do 3 rano..

Komentarz został ukrytyrozwiń
 andrzej łach
  • andrzej łach
  • 28.09.2010 10:25

chciałbym mieć zdolności telepatyczne prosze o kontakt ze mną podaje numer komurkowy swój 668 973 510

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.