Facebook Google+ Twitter

Każdy z nas może pomóc Ewelinie

Apeli o pomoc w internecie jest mnóstwo. Można by powiedzieć, że i ja dołączam kolejny. Ten apel jest inny, bo tu każdy chętny, posiadający konto na facebooku już może pomóc. Ale najpierw opowiem o Ewelinie.

Ewelina Skarżyńska ma 20 lat i jest studentką w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Jest radosną nastolatką, biorącą życie takim, jakim jest. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie choroba.

Ewelina jest osobą niepełnosprawną, od urodzenia cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Choroba z roku na rok postępuje. Natomiast rehabilitacja jest kosztowna i nie zawsze możliwa. Jak pisze w swoim blogu sama zainteresowana: "Z roku na rok wykańczało moje mięśnie, spowalniało ruchy i utrudniało chodzenie. Dziś poruszam się na wózku. Chodzę tylko przy balkoniku i nie są to oszałamiająco dalekie dystanse. Wyłącznie intensywna rehabilitacja pomoże w zahamowaniu choroby, dlatego potrzebne są częste wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. Każdy taki pobyt to koszt od jednego do kilku tysięcy złotych. Niezbędny jest także sprzęt rehabilitacyjny do ćwiczeń w domu, co także wiąże się z dużymi kosztami..."

Szansą na spowolnienie choroby lub jej zatrzymanie jest terapia dojrzałymi komórkami macierzystymi (pozyskiwanymi z krwi pępowinowej i szpiku kostnego od dawców). Jednak takim leczeniem zajmuje się tylko klinika Beike w Chinach. Leczenie to trwa około trzydziestu dni. Ewelina bardzo chce poddać się tej terapii: "Decyzja ta, nie była podjęta ot tak, miałam wątpliwości. Nie oczekuję cudów. Wiem też, że nic nie tracę, a mogę zyskać chociaż lekką poprawę, jeśli nie, przynajmniej będę świadoma, że zrobiłam wszystko co mogłam w walce z ''Potworem''.

Leczenie w Chinach jest bardzo drogie. Począwszy od transportu, po wszystkie badania i samą terapię potrzeba na to ok 30 tys. dolarów. To bardzo, bardzo dużo pieniądze. Dlatego też zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli o wpłacanie pieniędzy na leczenie Eweliny! Przed nami nowy rok, kolejna akcja "Podziel się 1%" tak więc tym razem przekażcie 1 proc. dla Eweliny Skarżyńskiej!
W pomoc Ewelinie angażują się nie tylko rodzina i przyjaciele, ale też i znajomi z całego kraju. Nawet jedna z koleżanek z bloga rozpowszechniła akcję pomocy dla Eweliny na Facebooku. Polega to na tym, że należy zapraszać do akcji niej znajomych. Kto wie, może ktoś z zainteresowanych akcją zechce wpłacić pieniądze i pomóc Ewelinie Skarżyńskiej.

Wszystkie informacje posiadam od samej Eweliny lub też z jej bloga są prawdziwe i napisane przeze mnie za zgodą Eweliny Skarżyńskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Walcząca Ziuta
  • Walcząca Ziuta
  • 22.11.2011 21:57

Pragnę przypomnieć, że Ewelinka ma na swoim subkoncie w fundacji już ponad 22 000 zł :) I już może dzięki temu wpłacić zaliczkę, co pozwoli jej ustalić termin zabiegu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
face
  • face
  • 10.11.2011 18:22

Pani Iwono! Ten link do Facebooka będzie działać nikomu poza znajomymi osoby u której się znalazł...Niech Pani zastąpi go linkiem do wydarzenia (jeśli takie powstało).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.