Facebook Google+ Twitter

Kazik Na Żywo okryty platyną!

Po trzech tygodniach dominacji w rankingu najlepiej sprzedających się albumów muzycznych, longplay "Bar La Curva/Plamy na słońcu" grupy Kazik Na Żywo osiągnął status Platynowej Płyty.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Kazik-N1.jpg&filetimestamp=20080522155523 / Fot. Wikimedia CommonsFani twórczości Kazika Staszewskiego czekali na ten krążek już od wielu lat. Po raz ostatni płytę zespołu KNŻ można było zobaczyć na sklepowych półkach w dziale "nowości" w roku 1999, kiedy to wydano "Las Maquinas de la Muerte".

Mimo 12 lat przerwy, warszawska grupa nie zapomniała jak nagrywa się naprawdę dobry album studyjny. Longplay "Bar La Curva / Plamy na słońcu" zawiera 13 premierowych utworów (np. "Przecięty na pół", "Hanna Gronkowiec walczy", "Nikomu nie cofam poparcia").

Na krążku znajdziemy również dobrze znaną "Balladę o Janku Wiśniewskim", z którą mogliśmy się zapoznać w filmie Antoniego Krauze pt. "Czarny czwartek".

Zespół podczas podpisywania najnowszej płyty. / Fot. Aotearoa/CC BY 3.0Nowy album osiągnął status Złotej Płyty jeszcze przed samą premierą. W ciągu trzytygodniowej dominacji w rankingu najchętniej kupowanych płyt w Polsce "Bar La Curva/Plamy na słońcu" przekroczyło magiczną granicę 30 tys. sprzedanych egzemplarzy. Tym samym w niecodziennie szybkim tempie - okryło się "platyną".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.