Facebook Google+ Twitter

Kazimierz Dolny. Pijani pracownicy obsługiwali prom do Janowca

Pracownicy promu kursującego przez Wisłę między Kazimierzem Dolnym a Janowcem byli pijani. Zatrzymała ich policja po zgłoszeniu turystów. Prom został przekazany właścicielowi jednostki.

 / Fot. fot. Maciej SaranJak podaje "Kurier Lubelski" w sobotnie popołudnie policjanci z Kazimierza Dolnego otrzymali od dyżurnego policji z Puław polecenie skontrolowania obsługi promu kursującego przez Wisłę między Kazimierzem Dolnym a Janowcem. Podejrzenie, że pracownicy obsługujący prom są nietrzeźwi przekazali dyżurnemu turyści, którzy brali udział w przeprawie.

Gdy policjanci dojechali na miejsce, prom był w trakcie załadunku. Na jego pokładzie znajdowało się pięć samochodów osobowych i turyści, którzy chcieli przeprawić się na stronę Janowca. Podczas rozmowy z obsługą policjanci upewnili się, że od obu pracowników wyraźnie czuć alkohol. Gdy przebadali obu alkomatem, nie mieli już wątpliwości, że obsługa jest pijana - relacjonuje podinsp. Roman Maruszak z puławskiej policji.

Sternik straci uprawnienia do prowadzenia promu. Grozi mu też kara do 2 lat pozbawienia wolności. Marynarz natomiast będzie odpowiadał za wykroczenie polegające na wykonywaniu czynności w pracy pod wpływem alkoholu. Mężczyźni zostali już zwolnieni do domów.

Znajdź nas też na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Turysta
  • Turysta
  • 15.05.2012 23:35

Wczasowiczko, to, że bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze, nie podlega dyskusji. Uważam, że należy zweryfikować resztę załogi, czy ma odpowiednie uprawnienia i solidne podejście do pracy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wczasowiczka
  • wczasowiczka
  • 10.05.2012 11:37

Turysto uważasz że prom to miejsce pracy gdzie bezkarnie można się upijać,a bezpieczeństwo ludzi jest bez znaczenia?

Komentarz został ukrytyrozwiń
TURYSTA
  • TURYSTA
  • 09.05.2012 17:42

Pozwalniali sumiennych i przeszkolonych pracowników, a teraz się sytucja powtórzyła sprzed 3 lat. Wstyd i Ciemnogród. Widocznie prywatne animozje są więcej warte, niż dobro mieszkańców Gminy. Tym bardziej, że pozostali pracownicy też pozostawiają sporo do życzenia. Ciekawe kto będzie pływał, jak reszta załogi "wpadnie"? Co na to radni Gminy i Pan Wójt wraz ze swoimi donosicielami? Jak na razie śpią spokojnie, ale na każdego przyjdzie pora....i czas rozliczeń. Pan Wójt niech posłucha bardziej "głosu ludu" i własnego rozsądku, niż intrygantów ze swojego najbliższego otoczenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JACK SPAROW
  • JACK SPAROW
  • 07.05.2012 15:38

A MOGŁ CHŁOP PŁYWAĆ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.