Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16264 miejsce

Kazimierz Dolny - Zakochany Raj

Wiele młodych ludzi szukając spokoju i zapomnienia ucieka z wielkich miast i chaosu do miejsc uroczych, i nie za drogich. Do takich miejsc należy Kazimierz Dolny.

Widok z Góry Trzech Krzyży / Fot. Bogdan WegrzynekDaniel Olbrychski w jednym z wywiadów powiedział: "Nie zrozumiesz prawdziwej miłości, kiedy nie zobaczysz swojej ukochanej na górze Trzech Krzyży o zachodzie słońca. Kiedy wiatr wyszeptane słowa pełne miłości uniesie tak delikatnie, a powiew rozdmucha ciepłem pieszcząc policzki włosami ukochanej”.

Gdzie jest Kazimierz Dolny? Ta zaczarowana kraina mieści się zaledwie 2,5 godziny drogi od Warszawy w kierunku na Lublin. Nic nie zapowiada uroku tego miasteczka. Zwłaszcza, że na trasie nie mam nic specjalnego – małe wioski, gospodarstwa i, od czasu do czasu, jakieś małe sklepiki. Po męczącej podróży pojawia się miasteczko, tak przez artystów ukochane. Miasto pełne mitów i legend. Jedna z przepowiedni brzmi: „Jeśli kobieta pełna miłości zaprosi młodzieńca do Kazimierza i wyzna mu miłość na rynku, a cyganka powróży z ręki – Miłość przetrwa na wieki".

Wróżby cygańskie / Fot. Bogdan WegrzynekW tym miasteczku wszystko wydaje się inne. Ludzie uśmiechają się do siebie życzliwie. Na każdym rogu małego rynku słychać śpiew ulicznych grajków. Artyści sprzedają swoje prace, malując kolejne niepowtarzalne dzieła.

Widok z Baszty na Kazimierz / Fot. Bogdan WegrzynekTo tutaj można zamówić herbatę o smaku z najbardziej odległego zakątku świata. Koneserzy kawy mogą skosztować świetnie podany trunek zaparzony z ziarenek afrykańskiej lub południowo amerykańskiej rośliny sprowadzonej osobiście przez właściciela kafeterii.

Jan Grabski podpisuje prezent dla ukochanej / Fot. Bogdan WegrzynekZakochani mogą również podziwiać miasto i okolice podróżując udekorowanymi bryczkami. Konie dumnie prowadzone przez swych właścicieli wystukują podkowami rytm o kamienny bruk.

Dla ceniących sztukę polecam galerię Jana Grabskiego. Akwarelowe widoki Kazimierza Dolnego pędzla mistrza Jana Grabskiego są niezwykłym podarunkiem. Sam byłem świadkiem jak artysta na życzenie zakochanego mężczyzny pisał własnoręcznie dedykacje dla młodej dziewczyny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.