Facebook Google+ Twitter

Kazimierz Kutz reżyserem niezwykłym festiwalu w Sandomierzu

Już niebawem, 26 kwietnia 2013 roku rozpocznie się w Sandomierzu jubileuszowy X Festiwal Filmów NieZwykłych organizowany przez firmę Camfilm Katarzyny Kubackiej. Głównym bohaterem tegorocznego FFN będzie znakomity reżyser Kazimierz Kutz.

Kazimierz Kutz z Zofią Czerwińską podczas festiwalu Dwa Brzegi 2008 w Kazimierzu Dolnym. / Fot. Krzysztof KrzakX Festiwal Filmów NieZwykłych w Sandomierzu potrwa aż do 6 maja, a organizatorzy przygotowali dla miłośników kina (i nie tylko) wiele atrakcji. Będą wystawy (m.in. "65 polskiej animacji dla dzieci"), koncerty (zespołu VooVoo i bluesmana Romka Puchowskiego), warsztaty "Legalnej kultury" (dokładny program sandomierskiego festiwalu można znaleźć na stronie www.festiwalniezwykly.pl).

Przede wszystkim jednak zgodnie z programowym założeniem imprezy X FFN w Sandomierzu stanowić będzie retrospektywną prezentację dokonań artystycznych Reżysera NieZwykłego, którym w tym roku będzie Kazimierz Kutz. Zainauguruje ją pokaz jednego z pierwszych filmów reżysera, "Nikt nie woła" (26.04., godz. 18, kino Starówka). W kolejnych dniach zaprezentowane zostaną takie filmy, jak "Perła w koronie", "Śmierć jak kromka chleba", "Sól ziemi czarnej", "Zawrócony" czy spektakl telewizyjny "Opowieści Hollywoodu". Na spotkaniach z publicznością pojawią się wybitni aktorzy, nie tylko grający w filmach Kutza, wśród nich Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski, Marian Dziędziel i Zbigniew Zamachowski, który wystąpi też z minirecitalem podczas uroczystości zamknięcia FFN i wręczenia Korony Sandomierskiej Reżyserowi NieZwykłemu, która odbędzie się w komnatach sandomierskiego zamku. Organizatorzy zaplanowali również spotkanie z bohaterem ubiegłorocznego Festiwalu Filmów NieZwykłych, Januszem Majewskim.

Niewątpliwie warto będzie wpaść choćby na dzień do Sandomierza, a najlepiej na kilka dni długiego majowego weekendu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pani Alicjo, ale ja pisałem o festiwalu w Sandomierzu - tylko zdjęcie jest z Kazimierza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To był i na pewno będzie jak zwykle znakomity Festiwal, no i ten... urokliwy Kazimierz, mam nadzieję tam dotrzeć na czas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.