Facebook Google+ Twitter

Kazimierz Kutz skończył dziś 80 lat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-16 08:34

W Teatrze Syrena w Warszawie odbędzie się dziś wieczór urodzinowy Kazimierza Kutza. Reżyser i scenarzysta właśnie dziś kończy 80 lat. Nastąpi również oficjalna prezentacja książki o jubilacie, autorstwa Aleksandry Klich - "Cały ten Kutz. Biografia niepokorna". Jak mówi sam zainteresowany - czyta się ją jak kryminał: "nie ma w niej słodyczy, a ja nie mam w sobie narcyzmu".

Kazimierz Kutz przyznaje, że nie lubi rozpamiętywać przeszłości, a jeśli do niej wraca, to wspominając ludzi, których spotkał na swojej drodze. Podkreśla też, że dopiero ta książka uświadomiła mu, ile rzeczy udało mu się w życiu zrobić. Od jutra do czwartku w warszawskim kinie Muranów będzie odbywał się przegląd filmów Kazimierza Kutza.

Za tydzień, 23 lutego, w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbędzie się jego kolejny wieczór urodzinowy. Organizatorzy przygotowali liczne niespodzianki teatralne, muzyczne i literacko-wydawnicze. W koncercie udział wezmą m.in.: "Bojszowianie", Grażyna Bułka, Jerzy Cnota, Jacenty Jędrusik, Bernard Krawczyk, Mirosław Książek, Elżbieta Okupska, Anna Ratajczyk, Krzysztof Respondek, Artur Rojek, Robert Talarczyk, Jerzy Trela oraz zespół wokalny, baletowy i orkiestra Teatru Rozrywki pod dyrekcją Jerzego Jarosika.

Dzisiejszy wieczór urodzinowy Kazimierza Kutza organizuje wydawnictwo Znak, świętujące w tym roku jubileusz 50-lecia. Wydawnictwo - oprócz biografii - na urodziny reżysera wydało także jego felietony filmowe "Z mojego młyna".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.