Facebook Google+ Twitter

Kazimierz Kutz: Ślązacy ginęli w polskich obozach koncentracyjnych

Znany reżyser i poseł, Kazimierz Kutz, podczas dyskusji w programie Jana Pospieszalskiego w TVP1 stwierdził, iż Ślązacy tuż po II wojnie światowej ginęli w "polskich obozach koncentracyjnych", między innymi w Auschwitz.

Ślązacy ginęli w "polskich obozach koncentracyjnych" - uważa Kazimierz Kutz. / Fot. PAP/Andrzej GrygielPoseł Kazimierz Kutz podczas gorącej dyskusji mówił, iż to Polacy, nie Rosjanie po II wojnie światowej eksterminowali Ślązaków. Nie zgadzał się z argumentami rozmówcy, iż przypisywanie Polakom w owych czasach możliwości podejmowania autonomicznych decyzji jest bałamutne, gdyż wszelkie najważniejsze i tak podejmowane były w Moskwie.

- Polacy stanowili personel w znaczącej części obozów koncentracyjnych, w których ginęli Ślązacy - dodawał Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska i członek zarządu województwa śląskiego. Gorzelik deklaruje, iż jest Polakiem narodowości śląskiej. W ostatnim spisie powszechnym śląską narodowość zadeklarowało 173 tysiące mieszkańców południa kraju.

Chcesz narodowości śląskiej? Zostań rachmistrzem spisowym

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (66):

Sortuj komentarze:

Mark
  • Mark
  • 18.04.2011 00:40

Kutz to nawiększa kanalia Śląska. Dla niego Polak to osoba, jak piszecie
w tytule jego wypowiedzi, która eksterminowała Ślązaków. Nie wiem dlaczego dopuszczacie tego Polakożercę do formulowania takich opinii. Ona jest bliska
sformułowaniom Grossa.Zostawym pochodzenie Kutza/ szerzej o jego związkach z ziomkostwami i o pochodzeniu z głośnej w mediach mniejszości Kuca vel Kutża w Salonie 24/. Ten człowiek godny jest tylko Palikota i jego rekwizytów , aby mógł się bawić i dalej kłamać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anatol
  • Anatol
  • 07.02.2011 16:26

levy- ale żeś się opluł!!!!!!! Tadeusz ja też stąd wybywam bo niedobrze mi się. Mam trochę honoru i z takim kimś ( nie będe go obrażał , bo skasują komentarz) rozmawiac nie mam zamiaru, tfu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No! No! Za niedługo, po przeprowadzeniu sondażu przez GW, okaże się, że 70% zamieszkałych w Polsce popiera Pana Kutza. Muszę wydłubać z sakiewki parę PLN na wór zgrzebny, założyć go i błagać o przebaczenie grzechów popełnionych przeciw ludzkości. Wybaczcie mi! Gdybym wiedział, że każdy Polak co się urodzi jest zbrodniarzem, to bym stawił zdecydowany opór i nie chciał wyjść na światło dzienne. Za drugim wcieleniem urodzę się na pewno Aborygenem. Nie wiem, czy oni są wszyscy uczciwi, ale wiem, że będę z daleka od jedynie prawych i uczciwych mieszkańców terenów na których jest obecna Polska. Ci mieszkańcy będą żyli w szczęściu, zdrowiu, pełni radości z pozbycia się morderczego plemienia - Polaków. Żegnam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytając między wierszami dochodzę do wniosku, że fekalia którymi Polaków oblał Kutz pochodzą z "Centralnego Źródła". Ciekawe? Co jeszcze rewelacyjnego z tego "Źródło" na Polaków się wyleje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magda sukcesy pp.Olbrychsiego Kutza Wajdy to lata PRL-u teraz NIC już nie wnoszą. Muszą zaistnieć a najłatwiej wysługując się Dworowi. Zobacz listę obecności Komitetu Honorowego p.komorowskiego i porównaj z listą odznaczonych.Zadziwiająca zgodność- Janda Gajos et tutti quanti

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomasz masz rację, że słowa oburzenia już tu nie wystarczą. Na to co już się wydarzyło nie mamy wpływu. Natomiast na to co jest albo co będzie możemy wpłynąć. Czy zwróciliście uwagę na fakt, że w ostatnich czasach coraz częściej odzywają się głosy podburzające atmosferę wewnętrzną. To jest wypowiedź Normana Daviesa, to Kutz i jego "polskie obozy koncentracyjne" i inne uwłaczające posłowi RP, to wypowiedzi Wajdy, Olbrychskiego, to książki T.Grassa. Zastanawiające dlaczego tak zachowują się ci, którzy tej "dzikiej" ojczyźnie zawdzięczają tak wiele?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"A że Polacy to ludzie podobni jak inne narody, to się nie dziwmy. Byli/są dobrzy, byli/(niestety)są źli."
To co Pan Macieju powiedział ma zastosowanie do wszystkich ludzi żyjących na naszym globie. Przypisywanie Polakom samych złych cech i obarczanie ich winą za zło występujące w Polsce, której granice zostały narzucone przez Aliantów, jest mocnym wypaczeniem obrazu Polaka. A kto tak, ze stu procentową pewnością może powiedzieć, że wśród tych co tracili Ślązaków w obozach koncentracyjnych nie było sąsiada Pana Kutza. Po wojnie nie do rzadkości należało mordowanie sąsiada, przez sąsiada. Wystarczyła do tego różnica poglądów. Ten "przyjaciel Polaków" Kutz mówi, że Polacy mordowali Ślązaków. Zapytam więc Go. Czy dałby głowę swoją - Kutzową - za prawdziwość stwierdzenia, że żaden Ślązak nie zamordował Polaka? Dlaczego to nie możemy sobie powiedzieć. Różnie bywało między nami - nie zawsze darzyliśmy się sympatią, bywało nawet, że mordowaliśmy się nawzajem. Czy nie byłoby to bliższe rzeczywistości, jak miała miejsce w przeszłości. Obciążanie wyłącznie jednej szali, zawsze spowoduje, że druga uniesie się w górę. Czy Kutzowi chodziło, właśnie o wyniesienie Ślązaków ponad Polaków? Jeśli tak, to jak nazwiemy jego działanie - konstruktywne, czy destruktywne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słowa hańba i zdrada nie wystarczą. Na to nie ma słów. On jest posłem? Sejm coraz bardziej przypomina gniazdo żmij.

Co do pana Grzelika, to on wcale nie deklaruje, że jest Polakiem narodowości śląskiej. W wywiadzie, bodaj dla GW, stwierdził kiedyś, mówiąc o sobie: "Nie Polak, nie Niemiec, Ślązak". Pod takimi hasłami zresztą odbywają się antypolskie marsze różnych nacjonalistycznych śląskich organizacji.

Większość Ślązaków nie popiera zresztą Ruchu Autonomii Śląska, który to ruch reprezentuje wspomniany pan Grzelik. Boli tylko, że Platforma Obywatelska weszła w koalicję z RAŚ. Będą musieli spełniać ich zachcianki...

Zabawa zapałkami z nacjonalistami. Twu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Usunięto komentarz:

"Czy tego durnia można traktować poważnie?".

To są efekty rozumienia okupacji sowieckiej jako "wyzwolenia". Inicjatywa należała do NKWD i Moskwy, Kutz zhańbił się tym komentarzem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tadeuszu, Polacy mieli wyginąć zgodnie z koncepcji dwóch panów, Hitlera i Stalina. Jeden i drugi, zrobili swoje, raz wyniszczyć społeczeństwo, dwa pozbawić elit, obecna narodowość "polaków" to mieszanka z coraz mniejszym % polskości we krwi... Stu procentowi Polacy znikną, to pewne! Taki chichot historii.

A że polacy to ludzie podobni jak inne narody, to się nie dziwmy. Byli/są dobrzy, byli/(niestety)są źli.

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.