Facebook Google+ Twitter

Kazimierz Leski - powstaje film - potrzebne są fundusze

Kazimierz Leski, as polskiego wywiadu, który swoją heroiczną postawą przyczynił się do odzyskania przez Polskę niepodległości. W trakcie realizacji jest dokument Jemu poświęcony - potrzeba jednak funduszy...

 / Fot. http://fundacjaerinab.wixsite.com/Latem tego roku ruszyły zdjęcia do fabularyzowanego dokumentu pt. "Kazimierz Leski". Produkcja jest realizowana przez Fundację Artystyczną Erina B. na zlecenie Związku Powstańców Warszawskich przy współfinansowaniu Miasta st. Warszawy - niestety, to za mało. Realizatorzy nadal poszukują środków, aby film mógł powstać.

Zamysł dokumentu opiera się na relacjach ostatnich żyjących świadków, podkomendnych Kazimierza Leskiego, którzy na własne oczy widzieli, czego dokonał bohater przedsięwzięcia.

Autorką scenariusza i jednocześnie reżyserką projektu jest Małgorzata Brama, autorem zdjęć jest Mikołaj Syguda. W tytułową rolę wcieli się Borys Jaźnicki, a towarzyszyć na ekranie mu będą m.in. Małgorzata Zajączkowska, Sławomir Orzechowski, czy Ireneusz Czop.

Wszystkich zainteresowanych pomocą w realizacji dokumentu odsyłam na stronę Fundacji Artystycznej Erina B., a także do zapoznania się z informacjami w tym materiale.

W imieniu swoim i twórców bardzo dziękuję za każdą formę pomocy.
(KF)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.