Facebook Google+ Twitter

Kazulin na wolności

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-18 12:51

Dopiero pojutrze będą znane szczegóły uwolnienia Aleksandra Kazulina, opozycyjnego kandydata w wyborach prezydenckich na Białorusi w 2006 roku. Poinformowała o tym IAR córka polityka, Olga. Kazulin wyszedł na wolność w sobotę, na mocy dekretu prezydenta Aleksandra Łukaszenki o ułaskawieniu.

Aleksander Kazulin został aresztowany w marcu 2006-go roku pod zarzutem organizowania nielegalnych zgromadzeń oraz chuligaństwa. Skazano go na pięć i pół roku kolonii karnej. Wyrok odsiadywał w Witebsku.
Zdaniem Adama Eberhardta z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, wypuszczenie na wolność opozycjonisty jest pojedyńczym gestem, mającym poprawić wizerunek Łukaszenki. Ekpert uważa, że jest to element targowania się prezydenta Białorusi jednocześnie z Rosją oraz Zachodem.

Z drugiej strony nie dochodzi do liberalizacji systemu politycznego - uważa ekspert. Przykładem wprowadzenie na Białorusi między innymi bardzo rygorystycznego prawa dotyczącego mediów. Ogranicza ono wolność wypowiedzi, przede wszystkim w internecie. Eberhardt podkreślił, że wypuszczenie Kazulina to działanie o charakterze "fasadowym", które być może zalecił Łukaszence spec od marketingu politycznego.

Kazulin był ministrem w bałoruskim rządzie oraz rektorem państwowego uniwersytetu w Mińsku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.