Facebook Google+ Twitter

KE chce zakazu palenia w miejscach publicznych w całej Unii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-30 17:57

Komisja Europejska chce, by do 2012 roku wszystkie unijne kraje wprowadziły zakaz palenia w miejsca publicznych. Swoje zalecenia Bruksela ma przedstawić do zaakceptowania ministrom zdrowia 27 państw.

Obecnie w Unii nie ma przepisów, które wymuszałaby na krajach członkowskich wprowadzenie zakazu palenia. Komisja Europejska dopiero prowadzi konsultacje w tej sprawie. Poszczególne rządy same więc decydują o restrykcyjnych przepisach. Do tej pory wprowadziło je 10 unijnych krajów - poinformowała komisarz do spraw zdrowia Andrulla Wasiliu. - W pozostałych krajach obywatele wciąż nie mają pełnej ochrony przed dymem tytoniowym. Szczególnie martwi mnie jego duże stężenie w barach, klubach czy dyskotekach, gdzie przebywają w większości młodzi ludzie - dodała unijna komisarz.


Andrulla Wasiliu podkreśliła, że jej propozycja wprowadzania całkowitego zakazy palenia już została zaakceptowana przez zdecydowaną większość Europejczyków. Ostatnie sondaże pokazują, że 84 proc. jest za zakazem palenia w biurach i miejscach pracy. 3/4 domaga się, by nie wolno było palić w restauracjach, ponad połowa - w barach i pubach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.