Facebook Google+ Twitter

KE odblokowała część unijnych funduszy dla Bułgarii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-12 17:43

Komisja Europejska odblokowała część unijnych funduszy dla Bułgarii, które zamroziła w związku z korupcją i marnotrawstwem pieniędzy. Rząd w Sofii odzyskał 115 milionów euro z zamrożonej wcześniej puli ponad pół miliarda euro.

Pieniądze, które Bruksela zdecydowała się wypłacić, pochodzą z funduszy na budowę dróg, przyznanych Bułgarii jeszcze przed wejściem do Unii.

Komisja doceniła w ten sposób wysiłki Sofii w walce z nieprawidłowościami, ściślejsze kontrole i przejrzyste procedury - ale nie na tyle, by wypłacić całą zamrożoną sumę. Ważne, by Bułgaria nie zwalniała tempa reform administracyjnych, które zagwarantują prawidłowe wykorzystanie unijnych pieniędzy - podkreśla Komisja.

Bruksela zamroziła fundusze w lipcu ubiegłego roku. Wytknęła wtedy władzom w Sofii nieudolną walkę z szerzącą się korupcją. Ponad 200 milionów euro Bułgaria straciła bezpowrotnie. To był precedens w historii Unii. Jeszcze nigdy Komisja tak ostro nie krytykowała i nie karała w ten sposób państwa członkowskiego za oszustwa i marnotrawstwo unijnych pieniędzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.