Facebook Google+ Twitter

KE pozwie Polskę do Trybunału Sprawiedliwości. Zapłacimy karę?

Komisja Europejska złoży pozew przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE w związku z niewdrożeniem dyrektywy o zamówieniach publicznych, dotyczących zakupów broni, amunicji i materiałów wojennych. Grozi nam kara!

Polska nie dostosowała się do dyrektywy 2009/81/WE, która została przyjęta wCzy Polska będzie musiała płacić 300 tys. złotych odszkodowania za każdy dzień opóźnienia? / Fot. Paweł Kiliański sierpniu 2009 roku. Każdy kraj wspólnoty miał dwa lata na zmianę swoich przepisów, dotyczących zakupów broni, amunicji i materiałów wojennych. Zarządzenie ma ułatwić dostęp firmom z Unii Europejskiej do rynków zbrojeniowych państw wspólnoty.

Termin wdrożenia przepisów minął w sierpniu 2011. Od tego czasu polski rząd nawet nie powiadomił Komisji Europejskiej o jakimkolwiek postępie prac przy zmianie przepisów. KE postanowiła skierować sprawę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i wnioskować o karę 70 561,92 euro (ok. 300 tys. złotych) za każdy dzień zwłoki - podaje portal money.pl.

Nasz kraj może uniknąć kary, jeżeli do wyroku Trybunału Sprawiedliwości nadrobi zaległości przy wdrażaniu dyrektywy. Polska nie jest jedynym krajem, który ma opóźnienie. Holandia, Luksemburg i Słowenia również nie zmieniły starych przepisów.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.