Facebook Google+ Twitter

KE przedstawi pomysły na ożywienie unijnej gospodarki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-26 07:30

Dziś poznamy założenia planu skoordynowanej pomocy, dostosowującego działania do potrzeb poszczególnych państw. Plan ma być ograniczony w czasie - został rozpisany na najbliższe 2 lata.

Komisja Europejska zaproponuje listę możliwych działań i każdy kraj sam zdecyduje w jaki sposób pomoże swojej gospodarce. Najważniejsze jest, by - jak mówił szef Komisji Jose Barroso - państwa Unii podejmowały wspólne działania, co wcale nie oznacza, że mają robić to samo. "Albo koordynujemy działania, albo ryzykujemy, że razem pójdziemy na dno. Działania naprawcze muszą być skoordynowane, nie tylko teraz, ale także w dłuższej perspektywie"- podkreślał Jose Barroso.

Komisja Europejska proponuje między innymi obniżenie stawek podatku VAT. Zachęca też do inwestowania w energetykę, transport, czyste technologie, wsparcie między innymi produkcji ekologicznych samochodów.

Dokument, który przygotowała Komisja nie mówi o konkretnych sumach. Oczekuje się jednak, że gdyby wszystkie kraje przeznaczyły na ożywienie swoich gospodarek 1 procent produktu krajowego brutto, wtedy wartość unijnego planu wyniosłaby 130 miliardów euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.