Facebook Google+ Twitter

KE przeniesie się dziś na kilka godzin z Brukseli do Pragi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-07 07:18

Członkowie Komisji spotkają się z rządem Czech, które od Nowego Roku przewodzą Unii Europejskiej. To pierwsze, od dawna zaplanowane wydarzenie czeskiej prezydencji na najwyższym szczeblu. Siłą rzeczy więc najważniejszą sprawą będzie osobiste poznanie się europejskich komisarzy i czeskich ministrów.

Nie ulega jednak wątpliwości, że w rozmowach pojawią się najbardziej gorące tematy, czyli globalny kryzys gospodarczy, najnowszy konflikt bliskowschodni oraz rosyjsko-ukraiński spór o gaz i jego konsekwencje dla sporej części Europy.

Po tych rozmowach szef prezydencji, premier Czech Mirek Topolanek i przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso spotkają się z dziennikarzami. Później - na Praskim Zamku, przyjmie komisarzy prezydent Vaclav Klaus. Szef państwa nie pojawi się natomiast na uroczystym przyjęciu w Teatrze Narodowym, co niektórzy komentatorzy nazwali już jego pierwszym bojkotem Unii.

Delegację z Brukseli chcą natomiast powitać demonstranci. Nie wiadomo jednak, czego ma dotyczyć protest ani kto go organizuje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.