Facebook Google+ Twitter

KE wyda negatywną decyzją w sprawie stoczni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-04 22:57

Komisja Europejska da "zielone światło" dla sprzedaży majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie, ale jednocześnie wyda negatywną decyzję dotycząca pomocy publicznej. Polskie Radio dowiedziało się, że tak uzgodnili szefowie gabinetów 27 komisarzy. Decyzja ma zapaść jeszcze w tym tygodniu.

Mają zapaść dwie kluczowe decyzje - negatywna, bo Komisja odrzuci programy naprawcze przysłane z Polski w połowie września, co wiążę się ze zwrotem wielomiliardowego, rządowego wsparcia. Będzie to jednak formalność. Zapadnie też bowiem druga decyzja - 27 komisarzy zatwierdzi wspólny list, dający gwarancje, że inwestorzy którzy kupią majątek stoczni, nie będą musieli zwracać pomocy publicznej.

Po przyjęciu przez Sejm specjalnej ustawy, zostanie rozpisany otwarty przetarg, majątek stoczni zostanie podzielony, a część jego zostanie zlikwidowana, co pozwoli na spłatę długów. Produkcja statków byłaby kontynuowana w nowopowstałych spółkach. Jeżeli znajdzie się inwestor, który zechce kupić majątek stoczni, będzie musiał też przejąć część pracowników.

Wraz z decyzją Komisji Europejskiej dotyczącą stoczni w Gdyni i Szczecinie kończą się trwające prawie cztery lata rozmowy Warszawy z Brukselą dotyczące rządowego wsparcia udzielonego tym zakładom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.