Facebook Google+ Twitter

Kempa i Wassermann wracają do komisji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-08 11:46

Beata Kempa i Zbigniew Wassermann z PiS-u wracają do komisji śledczej, która bada aferę hazardową. Zdecydował o tym Sejm, który w głosowaniu ponownie poparł kandydaturę dwójki posłów do składu komisji. W głosowaniu nad powrotem posłów przeważyły głosy kolacyjnego PSL

Zbigniew Wassermann wynik głosowania komentuje krótko - zwyciężył upór i praworządność. Zdaniem posła PiS, takie sytuacje mobilizują do tego, by mimo trudności działać konsekwentnie i wypełniać swoje obowiązki.

Szef klubu PO Grzegorz Schetyna mówi, że nie ma pretensji do PSL za brak poparcia Platformy w głosowaniu. Zdaniem Schetyny, w perspektywie dzisiejszego głosowania wykluczanie Kempy i Wassermanna z komisji było niepotrzebne.

Zaznacza jednak, że sprawa posłów PiS nie jest jeszcze zakończona, gdyż ich praca w komisji nie jest zgodna z prawem.

Szef klubu ludowców Stanisław Żelichowski przypomniał, że przy powołaniu komisji PSL poparło członkostwo Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna w komisji. Zwrócił uwagę, że jego klub jest konsekwentny, a od tamtej pory nie stało się nic, co usprawiedliwiałoby zmianę zdania co do posłów PiS. Zdaniem Żelichowskiego, podczas przesłuchania Kempy i Wassermanna nie wyszło na jaw nic, co stanęłoby na przeszkodzie ich dalszej pracy w komisji.

Za powrotem Beaty Kempy do komisji głosowało 235 posłów, przeciw 26, a 176 osób się od głosu. Powrót Zbigniewa Wassermanna poparło 230 posłów, przeciw było 193, a wstrzymało się 14 posłów.
Beata Kempa i Zbigniew Wassermann zostali wyłączeni z prac komisji na początku grudnia, gdy głosami członków komisji z PO zdecydowano że jako świadkowie będą zeznawali przed tym gremium. Obydwoje posłów udało się przesłuchać dopiero na początku stycznia.

Posłowie PO argumentowali, że Beata Kempa i Zbigniew Wassermann nie powinni zasiadać w komisji, gdyż brali udział w opiniowaniu projektu ustawy hazardowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

" xDKolacyjnego PSL"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.