Facebook Google+ Twitter

Kempa, Macierewcz, Sobecka i inni. Kim są ludzie o. Rydzyka w Sejmie

Antoni Macierewicz, Beata Kempa, Anna Sobecka - to tylko niektórzy wybrani do Parlamentu dzięki wsparciu o. Rydzyka. Startowali głównie z list PiS, ale obecność na antenie Radia Maryja w znacznym stopniu przyczyniła się do ich wygranej.

 / Fot. PolskapresseNajwiększą sensacją jest prof. Mariusz Orion Jędrysek, geolog, były wiceminister środowiska w rządzie PiS. Jędrysek, częsty gość Radia Maryja doczekał się wsparcia samego o. Rydzyka i zdobył ponad 22 tys. głosów, wchodząc do Sejmu z 14. pozycji na liście PiS we Wrocławiu.

Także jego były przełożony, prof. Jan Szyszko, znalazł się ponownie w Sejmie, kandydując z 4. miejsca w okręgu podwarszawskim i zdobywając ponad 13 tys. głosów.

Wdzięczni o. Rydzykowi mogą być też inni posłowie-elekci: O innych posłach - elektach pisze też wyborcza.pl. Wśród nich są: Anna Sobecka z Torunia, Stanisław Piotrowicz z Krosna, Lech Sprawka i Gabriela Masłowska z Lublina, Kazimierz Gołojuch z Rzeszowa.

Także liderzy list wspierani byli przez Radio Maryja: b. szef ABW Bogdana Święczkowski (w Wałbrzychu zdobył 17,1 tys. głosów), prof. Krystyna Pawłowicz, sędzia Trybunału Stanu (w Siedlcach otrzymała 20,7 tys. głosów), Bolesław Piecha (w Rybniku miał 34,5 tys.).

Do Senatu dostali się: popierani przez Radio Maryja: Jan Maria Jackowski, prezes zarządu krajowego SKOK-ów Grzegorz Bierecki z Białej Podlaskiej, b. minister nauki prof. Michał Seweryński, Beata Gosiewska, wdowa po Przemysławie Gosiewskim, Władysław Ortyl z Mielca, Stanisław Kogut z Nowego Sącza, Waldemar Kraska z Siedlec i Alicja Zając z Krosna.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

qq
 • qq
 • 03.11.2011 15:32

`ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zróbmy jak radzi Pan Hofman.
Są, a jakby Ich nie było...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan prof. Michał Seweryński pieszczochem o. Rydzyka??? Właściwie nie muszę się aż tak dziwić. Pan profesor zawsze (i w komunie też) wiedział jak się ustawić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
LINKe
 • LINKe
 • 12.10.2011 22:15

Jan Maria Jackowski swego czasu był w sejmie - jako poseł sprawozdawca na mównicę wyszedł kompletnie pijany!

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
 • er
 • 12.10.2011 22:06

Ciemnogród i kołtuństwo doprawione ksenofobia,antysemityzmem i krypto-faszyzmem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
 • Lancet
 • 12.10.2011 20:15

@ rydzykowiec 20:06 , Pasujesz do tej reklamówki wyborczej PO " oni pójdą na wybory"

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Penclub Rydzyka
 • Penclub Rydzyka
 • 12.10.2011 20:06

"Lancent" to ty wszystkich tu obrażasz i jesteś oszołom i palikmiot bez podstawówki. Mieć komp i internet to nie nie jest równoznaczne z posiadaniem oleju w łepetynce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do listy można dopisać jeszcze Jerzego Żyżyńskiego, często pojawiającego się w TV Trwam i Radiu Maryja, który dostał się do Sejmu z okręgu opolskiego

Niedawno powiedział o RM: "Występowanie w Radiu Maryja i Telewizji Trwam to dla mnie zaszczyt. Dla niektórych jest to problem, dyskredytuje się je, szczuje, robi jakieś bezsensowne nagonki(...)." (źródło: wpolityce.pl, dostęp: 1.09.2011)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
 • Lancet
 • 12.10.2011 19:51

Ludzie Rydzyka to źli ludzie , żadni patrioci , żadni katolicy .Grupa oszołomów obrażających Boga i ludzi. Zero tolerancji , nacjonaliści finansowani przez Kobylańskiego [ wroga Polski ] Rydzykowi w głowie tylko pieniądze i polityka. Popiera ludzi do sejmu aby czerpać korzyści . Prawdziwy katolik modli się w ciszy , ubóstwie i szanuje bliźniego bezwarunkowo !

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 12.10.2011 19:46

"Gdyby wszyscy byli wierni zasadom to...."

....mielibyśmy 10x więcej aborcji (Piecha) i 10x razy mniej ślubów kościelnych (Gosiewska2).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.