Facebook Google+ Twitter

Kendrick Lamar, Devendra Banhart i Hey na Openerze!

Pierwszy weekend lipca już od dawna zapowiadał się magicznie - kto jednak dalej nieprzekonany, ten wciąż dostaje nowe argumenty. Tym razem ogłoszenia zaspokoją trzy rodzaje gustów: folkowy, rapowy i polsko-rockowy.

 / Fot. KendrickKendrick Lamar - wielka sprawa, bo ten młodzieniec szturmem wdarł się na piedestał rapu w ubiegłym roku, wydając swój drugi album "good kid, m.A.A.d city". Potem poszło błyskawicznie - publiczność go pokochała, krytyka ukoronowała (zrobił to przynajmniej Pitchfork, który uznał jego płytę za dokonanie roku), a temu młodzieńcowi otworzyły się drzwi do tuz gatunku. Nad tym genialnym dziełem pracował nie kto inny ale sam Dr. Dre, a swoje trzy grosze dokładali do tego Pharrell, Hit-Boy, Just Blaze... A Kendrick grał już na koncertach u boku Snoop Doga (ten oddał mu zachodnie wybrzeże pod panowanie), wspierał na albumie The Game i Drake'a, występował z taką postacią jak A$AP Rocky... Cóż, poszło niesamowicie, a rekordy sprzedaży przypominają nam o największych objawieniach tego gatunku - dobrze więc, że mamy Kendricka u siebie.Druga sprawa - kolejny Amerykanin, tym razem kompletne szaleństwo - boski Devendra Banhart, rzecz obowiązkowa w kategorii dziwnych folków, eksperymentów i psychodelii. Ten niezwykle ciekawy osobnik, z imigranckim tłem, burzliwą historią wolnego artysty, który zdecydował się na uliczną karierę, z cudowną szansą zrobienia czegoś na serio z talentem dzięki żonie niejakiego... Michaela Giry, który dał Devendrze szansę, kontrakt, pomógł nagrać albumy i wreszcie wydał je sumptem swojej wytwórni Young Gods. Devendra jest niebywały - to inteligentna, śliczna, przyprószona starością muzyka zwariowanego pasjonaty lat 60-tych, który lubi swoje kompozycje upiększać dawką patyny. Rzecz nie do odpuszczenia.

A na koniec, dla połechtania lokalnych patriotyzmów i sympatii do polskiego rocka - Hey. I tu wszystko jest jasne, ja tylko powiem jedno, choć i to wypowiedź z gatunku banałów: ktokolwiek będzie grał w tym samym czasie, przy scenie, na której Hey zawita po raz pierwszy na Openerze, będą szalone tłumy. I niech to wystarczy za komentarz do tego ogłoszenia. Widziałam to na Offie, i tu się spodziewam podobnej dynamiki.

Tak więc pamiętajcie - 3-6 lipca, Babie Doły, Gdynia - Opener w pełnej krasie w swojej drugiej dekadzie. A dzień później: Rihanna, wliczona w cenę czterodniowego karnetu. Zapraszamy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.