Facebook Google+ Twitter

Kennedy na rozpoczęcie Vena Festival 2007

Nigel Kennedy Quintet rozpoczął III edycję Vena Music Festival w Łodzi. A to dopiero początek występów polskich i zagranicznych gwiazd na tegorocznej imprezie.

Zobacz także fotogalerię Mateusza Trzuskowskiego

Janusz Hetman, dyrektor Vena Music Festival 2007 / Fot. Mateusz Trzuskowski Ponad dwustu łodzian pojawiło się na pierwszym inauguracyjnym koncercie, który odbył się we wtorek w halach Toya Sound Studio. - Mam nadzieje, że tegoroczny repertuar, propozycje jakie mamy dla państwa podczas tego wydarzenia muzycznego wywołają u państwa doznania i emocje natury estetycznej - powiedział Janusz Hetman, dyrektor Vena Music Festival 2007.

Jego "pierwszy raz" w ŁodziMuzycy podczas utwory "Stones". Od lewej: Tomasz Grzegorski - saksofon, Nigel Kennedy oraz Adam Kowalewski - kontrabas / Fot. Mateusz TrzuskowskiNigel Kennedy koncertował już w Polsce. Związany jest głównie z Krakowem, gdzie zagrał już kilkanaście koncertów, a przy ul. Floriańskiej ma swój "drugi dom". Obecnie Kennedy jest gościnnym dyrektorem artystycznym Filharmonii Krakowskiej, w której często koncertuje. Jego występ podczas festiwalu "Vena" to pierwsza wizyta w Łodzi.

- Jestem w tym mieście pierwszy raz i jest to dla mnie ogromne przeżycie - tak przywitał łódzką publiczność Nigel Kennedy. - Napisałem dla Was nową piosenkę. Kiedy byłem w Kioto widziałem ogród z 50 kamieniami. A ja bardzo lubię kamienie, więc ten utwór tak się będzie nazywał - dodał muzyk.

W czasie koncertów najczęściej towarzyszą mu polscy muzycy. W przypadku łódzkiego występu też tak było. Na pianinie grał Piotr Wyleżoł, na kontrabasie Adam Kowalewski, na saksofonie Tomasz Grzegorski, a przy instrumentach perkusyjnych zasiadał Paweł Dobrowolski.

Muzyka, która przyciągaŁódzka publiczność z niecierpliwością czekała na występ skrzypka. Jego pojawieniu się na scenie
towarzyszyły gromkie oklaski. Okazuje się, że twórczość Nigela Kennedy'ego budzi entuzjazm nie tylko u dorosłej publiczności, czego dowodem może być jedenastoletni Adrian. - Nigdy nie bylem na jego koncercie. Zawsze oglądałem fragmenty albo w intenecie, albo w telewizji. Kiedy zobaczyłem plakat na przystanku poprosiłem mamę, no i jestem.

Środa na Vena Music Festival20:00, Hala Filmowa Toya - ul. Łąkowa 29
- Michał Urbaniak & Polska Scena HIP HOPU. Koncert poprowadzi Hirek Wrona


Zobacz też:
- Koncert Nigela Kenned'ego na Vena Music Festiwal w Łodzi
- Nigel Kennedy w Łodzi - konferencja prasowa
- Nigel Kennedy i Sugababes - wkrótce rusza Vena Festival

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brawo dla tego, kto jeszcze raz zalinkował na początku tekstu galerię Mateusza "Koncert Nigela Kenned'ego na Vena Music Festiwal w Łodzi" :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.