Facebook Google+ Twitter

Kennedy zostanie pochowany na Arlington

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-26 22:24

Amerykański senator Edward Kennedy zostanie pochowany na słynnym cmentarzu Arlington pod Waszyngtonem. Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą sobotę.

Edward Kennedy zmarł minionej nocy w swoim domu w Hyanis Port w stanie Massachusetts. Przyczyną śmierci był nowotwór mózgu, którego wykryto u niego 15 miesięcy temu.

Według niepotwierdzonych jeszcze oficjalnie informacji, ciało zmarłego senatora od jutrzejszego wieczora będzie wystawione w muzeum-bibliotece prezydenta Johna Kennedyego w Bostonie. Tam też w piątkowy wieczór odbędzie się prywatna msza żałobna.

W sobotę rano w bostońskiej bazylice Matki Boskiej Nieustającej Pomocy odbędzie się oficjalny pogrzeb Edwarda Kennedyego. Po południu ciało senatora zostanie złożone w grobie na Narodowym Cmentarzu Arlington - miejscu w którym spoczywają jego dwaj tragicznie zmarli bracia: były prezydent John Kennedy oraz senator Robert Kennedy.

Na cmentarzu Arlington leżą bohaterowie amerykańskich wojen, sędziowie Sądu Najwyższego oraz inne osoby zasłużone dla Stanów

Zjednoczonych. Senator Edward Kennedy jest uprawniony do spoczynku w Arlington z racji zajmowania wysokiego stanowiska państwowego oraz służby w armii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.