Facebook Google+ Twitter

Kensington i Hey wystąpią na Life Festival Oświęcim 2015!

Holenderski zespół Kensington i jeden z najlepszych polskich zespołów koncertowych grupa Hey wystąpią na tegorocznym Life Festival Oświęcim. Na stadionie MOSiR zagrają 19 czerwca.

 / Fot. ©Tomasz Staszewski/oficjalny fanpage Hey na FacebookuPod koniec stycznia informowaliśmy, że polska wokalistka Kayah i kompozytor z Sarajewa Goran Bregović szesnaście lat po pamiętnym koncercie na warszawskim Służewcu spotkają się ponownie na scenie 20 czerwca, aby wystąpić na Life Festival Oświęcim 2015.

Czytaj więcej: Kayah i Bregović razem na scenie! Wystąpią na Life Festival Oświęcim

Dziś już wiemy, że do znanego duetu dołączą Kensington z Holandii i polski zespół Hey. Na scenie MOSiR zagrają 19 czerwca.

Kensington to indie rockowy kwartet z Holandii. Występowali już na festiwalach takich jak EXIT w Serbii, Sziget w Węgrzech czy Stonerock w Niemczech. Ich ostatni album "Rivals" ukazał się w ubiegłym roku nakładem Universal Music. W swoim rodzinnym kraju zespół wyprzedaje wielotysięczne koncerty, a niemal każdy ich singiel jest prawdziwym hitem.

Hey to jeden z najlepszych polskich zespołów koncertowych. Znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej zjednały grupie publiczność, która pozostaje jej wierna do dziś. Ostatni krążek zatytułowany "Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan" był jednym z najważniejszych polskich wydawnictw 2012 roku.

Istotnym elementem Life Festival Oświęcim jest jego pokojowe przesłanie, odróżniające go od innych muzycznych festiwali na świecie. Budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem – takie cele przyświecają organizatorom LFO.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Life Festival Oświęcim jest Darek Maciborek.

Bilety w sprzedaży od 2 lutego.

źródło: lifefestival.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.